TIPY NA CVIČENÍ / Posilování břišních svalů

Při potížích v oblasti bederní páteře přidejte také posilování svalů břicha

 

Přitahování kolen k hrudníku - posiluje břišní svaly a zároveň protahuje bederní část zad, cvičíme pomalu, kolena přitahujeme s výdechem, relaxujeme s nádechem, krk a čelisti jsou uvolněné


Skrčení nohou - leh na zádech, ruce vzpažit za hlavou nebo ponechat podél těla dlaněmi dolů. Chodidla na podložku, kolena u sebe. Po zpevnění břišních svalů kolena přitáhnout tak, aby stehna byla kolmo k podložce. Dýcháme normálně.

Kolena k bradě - stažením břišních svalů vytáhnout pánev směrem vzhůru, kolena blíž k bradě. Držet pozici několik sekund, dýchat normálně. Před návratem do výchozí pozice se nadechnout. Opakovat 5x.

Kolena k hrudníku - jakmile budou svaly sílit, kolena se dostávají stále blíže k hrudníku. Postupně zvyšovat počet provedení na 10x.

 

 

Sbalení do klubíčka:

Vleže na zádech na podložku, pokrčit nohy v kolenou, kolena u sebe, překřížené kotníky. Ruce rozpažit, spojit za hlavou. Při výdechu napnout břišní svaly, zvednout ramena a přitáhnout pánev nahoru. Kolena co nejblíže k ramenům, vydržet několik sekund, během cviku dýchat normálně, s nádechem vrátit zpět do lehu.  Několikrát opakovat. Pohyb je veden rameny.

Při posilování břicha je nutné při zvedání se z lehu přitáhnout bradu co nejblíže k hrudníku  - posilujeme také svaly přední strany krku a především chráníme svaly šíje.


Zjk2MDE0MD