»

Gemmoterapie - moderní diciplína fytoterapie

Principem gemmoterapie je léčebné využití zárodečných tkání - pupenů, kořínků, mladých listů či výhonků (letorostů).

Jak zjistil v r.1952 belgický lékař Paul Henry na základě množství pokusů s rostlinnými látkami, v pupenech mají rostliny uschován nejcennější genetický materiál, určený k jejich dalšímu růstu. Zárodečné tkáně rostlin obsahují více účinných látek než kterákoliv jiná část rostliny.

Pupen (latinsky gemmon) obsahuje hormony, enzymy, stopové prvky, vitamíny a další látky, kterých má zejména při onemocnění lidské tělo nedostatek. Dr. P.Henry po odzkoušení výtažků z pupenů došel k závěru , že jejich účinky jsou příliš silné a upravil tinkturu homeopaticky (potencováním na 1 desetinnou hodnotu D1), aby tak došlo k jejímu zředění. Gemmoterapeutikum  spojuje výhody alopatického a homeopatického postupu- tj. léčivé substance jsou v přípravku obsaženy ještě v měřitelných koncentracích, ale již natolik zředěných, že začíná převládat působení homeopatické informace.

Výtažky z pupenů se obvykle dávkují na 1 kg váhy = 1 kapka. Výtažky z pupenů svou stimulační silou povzbuzují imunitu.Gemmoterapii je možné kombinovat s jinou léčbou .

V ČR se gemmoterapií  zabýval Josef A. Zentrich a ing. Jiří Janča, kteří jako první o této metodě v roce 1997 referovali. V r.1998 začala gemmoterapeutika vyrábět v ČR Mgr. Jarmila Podhorná.

Autorka těchto bylinných kúr doporučuje na začátku nejprve organismus očistit podáním tzv. drenážního prostředku. Nejčastěji používaná tinktura z březových pupenů má celkově očistný účinek a podporuje činnost jater a slinivky. Tím dojde k odbourání a vyplavení toxických látek z těla.

Poté navazují léčebné kúry, indikované podle druhu nemoci. U jednotlivých kúr stanovila autorka počty kapek na 1 kg hmotnosti člověka a den. Kúra probíhá po dobu 3 - 12 týdnů, podle závažnosti onemocnění. Tinktura se užívá před jídlem,obvykle 2 – 3x za den..

Gemmoterapii můžeme použít u každé nemoci a dokonce i u nejasné příčiny onemocnění. Působí bez vedlejších účinků a umožňuje  čištění těla přirozenou cestou. Zlepšuje se imunita a funkce centrální nervové soustavy. Tělo se během léčebné kúry také celkově omladí a posílí. Gemmoterapie je léčbou přírodní, alternativní, je obvykle pomalejší než léčba klasická a proto rozhodnout se pro ní musí každý sám..Přesto bude mít  i v budoucnu pevné místo při léčení civilizačních nemocí i pro udržení homeostázy člověka ohroženého civilizačním stresem.

( převzato od Mgr. J. Podhorné - firma Naděje)

SILIKONY

Jistě všichni znáte pojem „silikon“, ať už ze sálů plastických chirurgů nebo z prodejny pro domácí kutily.
Co ovšem je přesně ten silikon?
Název pochází ze spojení slov „silicium“ a „keton“. První je všem dobře známý křemík a druhé slovo je chemický pojem pro organické sloučeniny obsahující dvojně vázaný kyslík. Silikon byl objeven náhodou, a to při snaze o přípravu sloučenin křemíku obdobné ketonům. Tyto sloučeniny jsou však velmi nestabilní a jejich molekuly se ihned spojují do dlouhých řetězců. Silikon je tedy křemíkovou obdobou umělých hmot. Má však odlišnou strukturu. Zatímco uhlík velmi rád vytváří vazby ..-C-C-C-C-.. (uhlík-uhlík), křemík miluje vazby ..–Si-O-Si-O-Si-O-.. (křemík-kyslík-křemík), a ty jsou právě základem všech silikonů.

Silikony našly uplatnění snad ve všech oborech lidské činnosti. Výhoda silikonu oproti „uhlíkovým“ umělým hmotám je vysoká tepelná i chemická odolnost. Jsou nehořlavé, většinou netoxické a jejich vlastnosti se dají velmi dobře regulovat. Známe tak silikony v podobě řídkého oleje až po tuhou hmotu.
V kosmetice se začaly silikonové deriváty používat poměrně nedávno. Od té doby se ale mohutně rozšířily a dnes jsou k dostání silikonové deriváty pro nejrůznější účely od náplní do sprejů po speciální emulgátory.
Ve složení INCI je poznáme celkem snadno. Všechny názvy které obsahují koncovku –icone nebo –icon jsou silikony (př. Dimethicone, Cetyl Dimethicone Copolyol, Polymethicone atp.).
Jejich hlavní výhodou je, jak už bylo řečeno, naprostá stálost. Na pokožce nevytvářejí mastný pocit a dávají zdání sametové pleti. Ve vlasové kosmetice se používají velmi často, zanechávají vlas lesklý bez pocitu mastnoty. Vytvořit dnes vlasový kondicionér bez silikonů, tak aby byl zákazníkem dobře přijat, je již téměř nemožné. Všichni jsme si na ně rychle zvykli.

Potud jsem zatím uváděl jen jejich výhody, je čas na nevýhody.
Z hlediska výrobců a distributorů žádné nejsou, snad jen jejich o něco vyšší cena. Z hlediska lidského zdraví a přírodního prostředí však převažují nevýhody. V přírodě jsou naprosto nerozložitelné. Zatímco mikrotenový sáček z polyethylenu se rozloží za přibližně 300 let, stejný sáček ze silikonového plastu se rozloží za 300 000 let, a to je jen odhad.
Silikony jsou našemu tělu naprosto cizí, nedokáže je nijak odbourat. V tomto ohledu představují ekvivalent křemene, který bychom si také asi do pokožky nevtírali. Silikony zůstávají na pokožce velmi dlouhou dobu, postupně ji zanášejí a pleť pomalu přestává vytvářet vlastní tukovou vrstvu. Stává se suchou a my musíme silikony používat stále dokola. O to přece výrobcům jde. Navíc jejich výroba je všechno, jenom ne ekologická. I když dnes jsou pokusy o nové způsoby přípravy silikonů, stále je neužívanější vysoce energeticky náročný proces chlorace rozžhaveného křemene, jeho alkylace a následná hydratace. Skoro ve všech krocích se používají vysoce agresivní a jedovaté látky. Aby se proces vyplatil, musí se provádět v mamutích množstvích a tím se ještě zvyšuje nebezpečnost pro životní prostředí.

Přírodních alternativ silikonů mnoho není, ale úspěšně lze použít jojobový olej nebo olivový skvalen, které mají podobné vlastnosti, ale nezatěžují životní prostředí a jsou příznivé našemu zdraví. Lidskému tělu jsou velmi blízké (skvalen je dokonce součástí přirozeného kožního mazu) a snadno se zúčastňují nejrůznějších biochemických procesů.

Zatímco v některých průmyslových odvětvích jsou silikony nenahraditelné a jejich vlastnosti jsou někdy až zázračné, v kosmetice je jejich použití přinejmenším sporné.
(čerpáno z informačních materiálů Nobilis Tilia)

CO JE PŘÍRODNÍ KOSMETIKA?

Přírodní kosmetika by měla obsahovat pouze nebo převážně přírodní ingredience, tedy takové, které pocházejí z rostlin nebo minerálů. Jednotlivé standardy přitom připouštějí různé procento zastoupení syntetických složek, obvykle od 0% do 30%.

Označení organická kosmetika nebo biokosmetika se většinou chápe ještě přísněji – složky by měly v maximálně možné míře pocházet z kontrolovaného ekologického zemědělství a nebo kontrolovaného sběru na přísně vybraných lokalitách, nesmí být testovány na zvířatech a obsahovat GMO. Používání ropných derivátů, syntetických barviv, parfémů a konzervantů je zakázáno.

OZNAČENÍ VÝROBKŮ:

- Certifikovaná přírodní kosmetika- jasně definuje suroviny, které tato kosmetika může nebo nesmí obsahovat a limituje je pouze na přírodní a z přírody pocházející zdroje

- Certifikovaná přírodní kosmetika ze surovin z ekologického zemědělství -má standardy CPK, musí obsahovat i biosuroviny

 

Produkty CPK a CPK BIO jsou zárukou jistoty, že splňují níže uvedené standardy :

listek1.jpg Výrobky obsahují nejkvalitnější rostlinné suroviny včetně surovin pocházejících
z ekologického zemědělství, případně ze sběru bylin či plodů rostoucích ve volné přírodě.

listek1.jpg Výrobky neobsahují parafín, vazelínu, silikony ani jiné ropné produkty.

listek1.jpg Výrobky neobsahují žádné syntetické, vonné, konzervační a barvící látky.

listek1.jpgVýrobky neobsahují geneticky modifikované suroviny.

listek1.jpg Výrobky ani výchozí suroviny nejsou testované na zvířatech, nejsou používány suroviny
z mrtvých zvířat (zvířecí kolagen a glycerin, vorvaňovina, norkový tuk a další).

listek1.jpg Výrobky neobsahují chemické UV filtry, elektronové nosiče, ethoxylované suroviny.

listek1.jpgSběr rostlin probíhá šetrným způsobem s přihlédnutím na ochranu životního prostředí.

listek1.jpgVýrobce splňuje požadavky na ekologickou likvidaci odpadů, ekologickou šetrnost výroby
a obalových materiálů.

 

ROZLIŠENÍ VÝROBKŮ PODLE OBSAHU SYNTETICKÝCH LÁTEK A KONZERVANTŮ:

-  výrobek je složen z čistých přírodních látek, neobsahuje synteticky upravené látky ani konzervant

-   výrobek obsahuje podíl syntetických látek nebo konzervant

-  výrobek obsahuje částečný podíl synteticky upravených látek a konzervant

PŘÍRODNÍ  AROMATERAPEUTICKÁ  KOSMETIKA

- díky obrovskému množství vůní přírody, které nám jsou příjemné, nám přináší kromě terapie i radost a pohlazení pro duši.

Zdravá duše nám vyhladí vrásky, omladí pleť, vyléčí ekzém a uzdraví celého člověka.

Éterické oleje jsou schopny pronikat hluboko do lidského organismu, příznivě ovlivňují celkový psychický stav člověka, který má pak zpětně vliv na zdravý vzhled naší pleti.

To je jednou z hlavních předností aromaterapeutické kosmetiky ve srovnání s kosmetikou klasickou.

KOSMETICKÉ PŘÍPRAVKY NOBILIS TILIA

- obsahují bioaktivní látky farmaceuticky významných rostlin. Většina surovin jsou rostlinné produkty - éterické oleje, panenské rostlinné oleje, olejové maceráty, lihové rostlinné extrakty, lecitin, vitamíny, chlorofyl, karoten... Pocházejí z ekologického zemědělství, případně ze sběru ve volné přírodě.

- konzervanty a syntetické součásti v některých výrobcích jsou voleny tak, aby co nejméně narušovaly vyváženou přírodní kompozici a zároveň zaručily dostatečnou trvanlivost - zhruba jeden rok.

- neobsahují parafin, vazelínu, ropné produkty, silikony a barvicí látky ani geneticky modifikované suroviny

- nejsou testovány na zvířatech

- společnost Nobilis Tilia nabízí nejširší sortiment české certifikované přírodní kosmetiky a biokosmetiky s certifikáty CPK a CPK BIO.


 

SKLADOVACÍ PODMÍNKY: chraňte před slunečním zářením, povětrnostními vlivy, skladujte při teplotě 5-22°C.


VŠÍMEJTE SI VÍCE SLOŽENÍ KOSMETICKÝCH PRODUKTŮ, KTERÉ POUŽÍVÁTE.

 

PRO  VAŠI  LEPŠÍ  ORIENTACI  V  ÚDAJÍCH

O  SLOŽENÍ KOSMETIKY,JEŽ UVÁDÍ  VÝROBCE:

Názvosloví INCI (dále jen INCI) jsou povinni uvádět na kosmetických výrobcích všichni výrobci. Najdete ho vždy za slovy „Ingredients (INCI):“ nebo jen „Ingredients:“. Je sestaveno tak, aby název v INCI jednoznačně určil složku kosmetického výrobku. Názvy nejsou řazeny náhodně. Složky jsou řazeny sestupně od složky s největším zastoupením, přičemž složky které mají zastoupení pod 1% se mohou řadit libovolně.

Příklad:  Ingredients(INCI): Aqua, Panthenol, Polysorbate 80, Calendula Officinalis Flower Extract, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Sodium Benzoate.

Mnoho výrobců využívá právě možnosti řadit suroviny pod 1% jakkoli k vyvolání zdání většího obsahu účinných látek než ve skutečnosti. Když se zadíváme na shora uvedené složení v INCI, mohlo by se zdát, že obsahuje mnoho měsíčkového extraktu (Calendula Officinalis), leč zdání klame. Jestliže je extraktu pod 1%, může být třeba složky Sodium Benzoate (benzoan sodný, konzervant) 0,9 % a měsíčkového extraktu 0,01 % a přesto se může řadit před Sodium Benzoate. To pak vyvolá pocit většího obsahu extraktu než konzervantu.

V kosmetice se používá celá řada různých chemických sloučenin, ať už přírodních nebo syntetických, jejichž INCI se odvíjí od jejich chemického složení. Na etiketě pak můžete číst např.: Steareth-21, PEG-100 Stearate nebo Sodium Stearyl Lactylate. Co si představit pod takovým názvem je pro uživatele velmi těžké.

 

Existuje však několik pravidel, jak rozeznat alespoň o jaký druh látky se jedná a podle toho pak usuzovat na původ surovin a jejich přírodnost.

 

1) Předpona PEG- nebo koncovka –eth : PEG deriváty. Sloučeniny PolyEthylenGlykolu. Většinou syntetické emulgátory a stabilizátory. Příklad: PEG-100 Stearate, Steareth-21, Sodium Laureth Sulphate.

PEG deriváty se v kosmetice používají velmi hojně. Jsou však v přírodě těžko rozložitelné a dodnes nejsou prokazatelné studie, co se s nimi v našem těle vlastně děje. Navíc se při jejich výrobě používají velmi jedovaté látky, které škodí životnímu prostředí.

 

2) Koncovka –icone, nebo –icon: deriváty silikonu. Syntetické silikonové oleje nebo silikonové emulgátory. Příklad: Dimethicone, Dimethicone Copolyol

Silikonové oleje jsou oproti rostlinným nekonečně stabilní. Mají dobrou roztíratelnost a na pokožce zanechávají hebký pocit. Jsou však v přírodě nerozložitelné a postupně zanášejí pokožku, která se tak stává citlivou a suchou.

Více o silikonech

 

3) Přítomnost minerálních olejů - Paraffinum Liguidum, Mineral Oil

Nevstřebávají se, ucpávají kožní póry, pokožka nedýchá. Narušují látkovou výměnu pleti, omezují její vlastní schopnost promašťovat se, neobsahují žádné množství vitamínů a minerálů.

Vyrábí se z ropy frakční destilací. Je to bezbarvá olejovitá kapalina bez zápachu a bez chuti. Hlavní výhodou parafínového oleje je jeho naprostá stálost, snadná zapracovatelnost do receptury a velmi nízká cena. Snadno vytváří krémy a mléka. Na pokožce vytváří pocit hebkosti bez zbytkové mastnoty. Nejsou na něj žádné alergie a nemá téměř žádný sensibilizační potenciál. Na pokožce vydrží velmi dlouho, protože není vstřebatelný. Pro pokožku ovšem neobsahuje žádné výživné látky.

Jelikož je pokožka po použití parafínového oleje stále promaštěná, přestává se vytvářet přirozený kožní maz. Pokožka se tak stává doslova závislá na parafínovém oleji a při jeho nedostatku je suchá a citlivá. Tato skutečnost je zvláště alarmující při použití do dětské kosmetiky, kdy se dětská pokožka teprve adaptuje. V přírodě je pak parafínový olej ekvivalentem umělé hmoty, jeho rozklad se počítá v řádech tisíců let.

 

4) Syntetické konzervanty - Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, syntetické vonné látky a barviva.

Mohou být příčinou alergií nebo mohou již existující alergické potíže zhoršit. Používají se velmi často, tím pádem expozice obyvatelstva je mnohem větší a pravděpodobnost výskytu alergické reakce se dramaticky zvyšuje.

Konzervačním látkám v kosmetice, stejně jako v potravinách, bychom měli věnovat pozornost. Čím delší je doba spotřeby kosmetického výrobku, tím silnější musí být konzervační systém. Jednotlivé kosmetické konzervanty se od sebe liší zejména mírou rizika alergizace.

 

Nepoužijeme-li v receptuře konzervant, nebo alespoň antimikrobiální látky, podléhá taková kosmetika rychle bakteriím, kvasinkám, plísním nebo houbám a je třeba ji uchovávat v naprosté sterilitě, tmě a hlavně v chladu. Při optimálních podmínkách může kosmetika bez konzervantů vydržet i několik měsíců.
Výjimku tvoří olejová kosmetika, tedy bezvodá, kde konzervant není zapotřebí, zato však jsou třeba antioxidanty, kterých má příroda naštěstí velikou zásobu (karotenoidy, tokoferoly, polyfenolycké látky a podobně).

A tak výrobky, které obsahují vodu, se bez konzervačního systému neobejdou. Konzervanty ve výrobcích české společnosti Nobilis Tilia jsou vybírány tak, aby měly co nejmenší senzitivizující potenciál a co možná největší účinnost. Nejběžněji používaný konzervant je směsí aktivních látek. Jsou to benzoová kyselina, fenoxyethanol, dehydroacetová kyselina, ethyhexylglycerin a polyaminopropyl biguanid. Benzoová kyselina je běžný konzervant jak v kosmetice, tak v potravinářství. Její senzitivizující potenciál je velmi nízký stejně jako její toxicita. Dehydroacetová kyselina je méně běžný konzervant, mající velmi nízkou toxicitu a senzitivizující potenciál. Fenoxyethanol (nebo také růžový éter či monofenylglykoléter) se v lidském organizmu rychle odbourává a v kosmetice zesiluje účinek obou látek tím, že zvyšuje propustnost buněčných membrán. Používaná koncentrace ve výrobcích se pohybuje v rozmezí od 0,2 do 0,4 % , zatímco záruční doba je 12 měsíců.


Do certifikovaných přírodních a bio výrobků (CPK a CPK BIO), které obsahují vodu však výše uvedený konzervant dle standardů použít nelze. Pro certifikované výrobky se používá například směs benzoanu sodného, sorbanu draselného a kyseliny mléčné. Sorban a benzoan jsou běžnými potravinářskými konzervanty a jejich celková koncentrace ve výrobku nepřekračuje 0,5 %. Kyselina mléčná se používá k dosažení optimálního pH pro konzervant a také pro její příznivý vliv na lidskou pokožku.


Novým trendem v konzervování přírodní kosmetiky je používání tzv. multifunkčních látek, které v přípravku hrají více rolí zároveň. V poslední době se tak můžeme setkat s výrobky, které jsou konzervované kombinací speciálních emulgátorů (monoacyl glycerolů s krátkým řetězcem, MAG) a látek zvyšujících propustnost buněčných membrán, což jsou nejrůznější estery glykolu a glycerolu.

 

Jedinými přírodními konzervanty, povolenými v Certifikované přírodní kosmetice a Certifikované BIO kosmetice jsou:

- Sodium Benzoate, Benzoic Acid: benzoan sodný, kyselina benzoová jsou potravinářské konzervanty, v přírodě se vyskytuje např. v benzoové pryskyřici (Styrax Benzoin).
- Potassium Sorbate: sorban draselný je potravinářský konzervant, v přírodě se vykytuje např. v  nezralém ovoci.
- Salicylic Acid,  Sodium Salicylate: kyselina salicylová, salicylát sodný, v přírodě se vykytuje např. ve vrbové kůře (Salix Alba).
- Phenethyalcohol: fenylethylalkohol je vonná látka s konzervačními účinky, v přírodě se vykytuje např. v růžové silici.
- Alkohol: alkohol, líh, konzervuje až od 20% obsahu, v přírodě je všeobecně rozšířen např. ve zkvašeném ovoci.

 

5) Sytetické tenzidy - SLES, SLS

více o tenzidech

 

RODINNÉ MASÁŽNÍ A RELAXAČNÍ STUDIO

v Postřelmově

 

V příjemném, nevšedním  prostředí si můžete dopřát jedinečný zážitek Vaší masáže. Přijďte na chvíli "vypnout", zapomenout na starosti a nechat se hýčkat.

 

Poznejte filozofii, která vede naše ruce, na vlastní kůži.

Dar doteku – cílené doteky Vás zklidní, uvolní napětí a bolestivá místa. Stačí jen zavřít oči, zastavit kolovrátek svých myšlenek a pokusit se vnímat pouze doteky jako pohlazení těla i duše.

Cesta energie –  obnovení  rovnováhy mezi dáváním a přijímáním, rozproudění  energii  ve všech částech těla a povzbuzení  v jeho  samoléčitelských   schopnostech.

        

O masážích

Na co se u nás můžete těšit

Ceník našich služeb

 -----------------------------------------------------

JEDINEČNÁ RELAXACE NA

RELAXAČNÍM  LŮŽKU SAMATHI BED

 


  

Objevte svoji vlastní přirozenost

Přirozené je cítit se dobře a být zdravý

Přirozené je brát sám sebe a své okolí takové, jaké skutečně je

Přirozené je jít životem s otevřenýma očima a s otevřeným srdcem

  

V dnešní uspěchané době, kdy se stále za něčím ženeme,

chceme toho co nejvíce stihnout a všem vyhovět, často zapomínáme na sebe.

Přes veškeré naše snažení nejsme mnohdy s výsledky spokojeni.

Ke stresu, který nás provází téměř na každém kroku,

se přidávají i výčitky, obavy, strach a vztek.

Svojí "troškou" do mlýna přispěje i podíl ne zcela vhodné stravy a vliv prostředí.

A my se štveme dál, přehlížíme varování našeho těla, které nám říká - zpomal.

Drobné potíže řeší většina z nás zázračnou pilulkou

(proti bolesti, na spaní, na vysoký tlak...).

Polykáme kvanta chemikálií,

které nám sice přinášejí úlevu, ale i řadu vedlejších účinků.

 

Splétáte i Vy kolem sebe pavučinu, ze které není úniku?

 

Pojďte se na chvíli zastavit a rozhlédnout se ve světě alternativní terapie těla i duše.

Pokud Vám alespoň trošku pomůžeme - byť myšlenkou či informací, budeme rádi.

Nechte se u nás inspirovat.

 

 

 

 

 

 


ZPŮSOBY  APLIKACE  ÉTERICKÝCH OLEJŮ:

Aplikace éterických olejů na kůži:

Pokud jsou éterické oleje neseny vhodným nosičem, pronikají všemi vrstvami kůže a dostávají se až ke krevním vlásečnicím. Optimálními nosiči jsou rostlinné oleje, které snadno pronikají mezibuněčnými prostorami.

Mezi běžně užívané nosné rostlinné oleje patří olej slunečnicový, olivový, mandlový, meruňkový, sezamový, olej z pecek vinných hroznů nebo jojobový vosk. Tyto oleje používáme jednotlivě nebo ve směsi, libovolnou kombinací dvou až tří.

Výborným regeneračním olejem určeným k běžnému dennímu ošetření obličeje je základní olej složený z jednoho dílu jojobového vosku a jednoho dílu oleje z vinných hroznů, doplněný např. levandulovým březulovým, růžovým, jasmínovým, neroliovým nebo santalovým éterickým olejem.


Masírujeme postižené místo nebo část těla. Vhodná je lokální aplikace při různých bolestivých stavech svalů a kloubů, při kožních onemocněních, jako podpůrný prostředek léčby, k běžnému dennímu ošetření, či aromaterapeutická masáž celého těla.

 

Ředění éterických olejů pro masáž:

0,5%    - u dětí do 6 let - 7 kapek éterického oleje nebo jejich směsi v 50 ml rostlinného oleje

1,5%    - u dětí od 6 do 12 let - 22 kapek éterického oleje nebo jejich směsi v 50 ml rostlinného oleje

2,5-3% - od 12 let - 37 kapek éterického oleje nebo jejich směsi v 50 ml rostlinného oleje

 

Ředění éterických olejů pro koupel:

Éterický olej se smíchá s lžící neutrálního koupelového nebo hydrofilního oleje, se smetanou či medem a přimíchá  se do koupele. Délka koupele by měla být 15-30 minut a teplota vody by neměla přesáhnout 40°C.

Dávkování: na celou koupel 8 - 15  kapek éterického oleje do vany, na částečnou koupel (na nohy)  5-8 kapek na litr vody.

Alternativou je i nakapat 2 kapky éterického eleje na vlhkou žínku a potírat celé tělo nebo postiženou část.

 

Teplé či studené obklady:

Éterický olej zamíchat do tvarohu nebo nakapat na kostky ledu zabalené do látky z přírodního materiálu. Je možné i  5 kapek éterického oleje smíchat se lžící  neutrálního koupelového nebo hydrofilního oleje, nalít do vody, v ní namočit obklad a přikládat na postižené místo.

 

Aromaterapeutické masti:

Do 50g vyškvařeného sádla nebo do základu z bambuckého másla přidat 5-15 kapek éterického oleje.

 

Přímá aplikace na kůži:

Přímá aplikace je možná pouze u některých éterických olejů - levandule, tea tree.

Pouze několik kapek lehce nanést, nevtírat! Objeví-li se zarudnutí nebo svědění, od přímého používání neředěného éterického oleje upusťte.

 

Místní čištění:

2-5 kapek éterického oleje nakapat do nádobky s teplou vodou, v ní namočit žínku a potírat postižené místo.

 

Kloktání:

1-3 kapky éterického oleje nakapat do sklenice vlažné vody, promíchat, kloktat, nepolykat.

Vdechování:

Po vdechnutí se vjem dostává čichovým nervem do čichového centra v mozku. Z tohoto místa vonná aktivní látka ovlivňuje autonomní nervový systém. Může navodit zvýšení či snížení krevního tlaku, pocit tepla, chladu, osvěžení, uklidnění, povzbuzení, může odstranit bolesti hlavy, svalové napětí a další. Inhalace éterických olejů je možné využít v psychoterapii při léčbě různých psychosomatických onemocnění. Stejně tak může příjemná vůně přispět ke zlepšení atmosféry doma i na pracovišti.


K inhalaci éterických olejů dochází vždy při práci s aromaterapeutickými preparáty. Výrazného účinku je dosaženo například při užití koupelových olejů a saunových směsí. Éterické oleje pro inhalování volíme podle vyhovujícího aroma a žádoucího terapeutického účinku.

Přímá inhalace:

Při inhalaci nakapat do 600 ml horké vody 2-3 kapky oleje, promíchat, přes hlavu přetáhnout ručník a 5 minut inhalovat. Nebo nakapat 1-2- kapky na kapesník a vdechovat přímo.

 

Difuzéry, aromalampy, mlhové lampy a rozprašovače:


Použití difuzéru je přesně stanoveno výrobcem. Jejich výhodou je šetrné rozptylování éterických olejů, často s časovým spínačem a regulátorem intenzity.

U aromalampy je její podstatnou součástí miska, kterou plníme po okraj vodou. Optimální objem misky je cca 100 ml a její vzdálenost ode dna aromalampy by měla být nejméně 7 cm tak, aby nedocházelo k příliš rychlému vypaření vody. Pod miskou zapalujeme  svíčku z čistého parafínu. Je zdrojem tepla pro ohřátí misky s vodou a urychluje odpařování éterických olejů, které se do vody nakapou v množství 4 – 8 kapek. Aromalampy se vyrábějí z keramiky, porcelánu, kovu, skla nebo kombinacemi uvedených materiálů.

Pro rozptýlení do prostoru nakapat 10 - 15 kapek éterického oleje do  250 ml vody, promíchat, dát do rozprašovače a rozptýlit po místnosti (před použitím vždy protřepat).

Alternativou je i nakapání éterického oleje do misky s horkou vodou (v aromalampě může docházet k nežádoucímu přiškvařování oleje).

Vhodné je i nakapání na neglazovanou keramiku, z níž se bude odpařovat.

 

Rejstřík využití éterických olejů první pomoci


Pozn: 20 kapek EO odpovídá objemovému množství 1 ml (záleží však na viskozitě oleje)

 

Upozornění:

PRO  VNITŘNÍ  ÚŽITÍ  NEJSOU  V  ČR  ÉTERICKÉ  OLEJE  SCHVÁLENY.

NEVHODNÝM  POUŽITÍM  NĚKTERÝCH  ÉTERICKÝCH  OLEJŮ  JE  MOŽNÉ  ZPŮSOBIT  PODRÁŽDĚNÍ  SLIZNIC  ČI  POKOŽKY  A TAKÉ  POŠKOZENÍ ORGÁNŮ.

- Neředěný éterický olej neaplikujte na zanícená místa, na sliznice, při manipulaci chraňte své oči.

 

Éterické oleje by se neměly používat do 6 měsíců věku a v prvních 3 měsících těhotenství.

 

Parafínový zábal - ajurvédské bylinky

 

- se provádí za použití jednorázového parafinového plátu, jež se přiloží na příslušnou partie těla a nahřeje nosičem tepla.

- prohlubuje účinky následných procedur, může být však také aplikován samostatně.

 

Doba působení je  25 minut.

 

Parafinové pláty obsahují pouze čisté přírodní příměsi, žádné chemické barviva nebo stabilizátory.

 

Díky kombinaci použitých  ájurvédských bylin

(hořčice indické, blahovičníku, libavky, kafrovníku, skořice cejlonské a dalších)

má jejich použití široké spektrum účinku:


- pozitivně ovlivňují regulaci tepla v těle, hloubkové prohřívání tkání zlepšuje a podporuje lokální prokrvení

- ulevují při lokální bolesti svalstva, při zánětlivých  a  degenerativních  onemocnění  kloubů, u postakutních stavů po traumatech pohybového aparátu

- pomáhájí při nástupech viróz a při chronických onemocněních horních cest dýchacích

- svým c elkově pozitivním a zklidňujícím působením účinně bojují proti bolesti hlavy a migréně

Kontraindikace:

 • horečnatá a infekční onemocnění
 • akutní zánět močových cest
 • těžká onemocněních srdce a krevního oběhu
 • těhotenství (s aplikací podél páteře)
 • těžší zánětlivá a jiná akutní onemocnění kůže
 • vysoce zánětlivý revmatismus a jiné zánětlivé procesy těla
 • poranění a infekce pokožky
 • otoky, přecitlivělost na teplo

 

Aplikace očistné tělové svíce s esencí lípy srdčité


Obavy, strach, nejistota, nervozita .... nebo raději klid, láska, harmonie, pohoda...?


Jsou to právě myšlenky, které ovládají náš vnitřní svět a promítají se následně do světa vnějšího. Jak se oprostit od ulpívání na tom, čeho se bojíme?

Zaměřme se na to, co bychom chtěli, co nám činí radost. Naučme se vnímat především stav přítomnosti, okamžik "tady a teď". Budeme-li se trápit tím, co bylo nebo se obávat toho, co nás může čekat, to není správná cesta ke spokojenému bytí.

 

Svíce s esencí lípy nás uvedou při aplikaci do stavu „tady a teď“, do stavu přítomnosti.

Mysl se zpomalí, myšlenky krátí svůj krok. Od tíživých situací se dostaví odstup.


Svíce jsou vyrobeny z čistého včelího vosku, bavlny a obsahují esenci lípy srdčité.

Esence uvolňuje stavy deprese a úzkosti, posiluje nervovou soustavu, zklidňuje, zmírňuje a tiší bolest jak fyzickou tak emoční.

Tělové svíce s esencí lípy srdčité je vhodné použít v případě, že na sobě cítíte stres, strach z čehokoliv, nejistotu, nervozitu a další emoční bolístky. Svíci aplikujeme do pupku jako do středu těla. Strach můžete obvykle cítit v oblasti žaludku, nebo jako kámen na srdci. Použijeme tedy pupek jako vstup pro vlnu tišící harmonie a uklidnění a současně výstupní bránu pro vysátí tíživých emocí z těla ven. Při aplikaci je vhodné myslet na stresové situace, na svůj strach, na svou nervozitu a vše odevzdat do svíce. Představujte si, jak svíce vysává váš strach ven. Buďte sami se sebou, svými emocemi a pak můžete krásně pocítit, jak se tíživé situace najednou odlehčují...


Masáž rýžovými měšci

 

Jemné pohyby nahřátých měkkých rýžových měšců s přidaným aromatickým kořením v kombinaci s oleji

úžasným způsobem prohřívají tkáně, regenerují a léčí tělo i duši.

 

 

Masáž měšci:

- je asijská technika, která fascinujícím způsobem aktivuje všechny buňky v těle a probouzí jeho smysly

- uvolňuje napětí, zatuhlé svaly a ulevuje bolestem kloubů

- pomáhá zvyšovat celkovou tělesnou i duševní kondici, odstraňuje únavu, pozitivně ovlivňuje psychiku člověka

- startuje samoléčebné a omlazující procesy v celém těle, dodává mu energii a vitalitu

 

 

Měšce jsou určeny k jednorázovému použití.

 

 

Kontraindikace masáží měšci:

- onkologická onemocnění

- akutní záněty, virózy, infekce, horečka

- onemocnění nebo poškození kůže, křečové žíly

- alergie na přidaná koření

- dekompenzovaná onemocnění kardiovaskulárního systému (hypertenze, onemocnění srdce, poruchy srážlivosti)

- první trimestr těhotenství


MASÁŽ ZAD

- uvolňuje zatuhlost a bolest v oblasti lopatek a trapézového svalu, kolem páteře a v dolní části zad

- podporuje oběh krve a lymfy

- uvolňuje premenstruační napětí

- prospívá lidem trpícím revmatismem

 

Záda jsou velmi zranitelná, bolesti zad jsou častým jevem u mnoha lidí,

v zádech se odrážejí všechny duševní a citové problémy a stres.

 

Masáž zad právem patří mezi nejpříjemnější procedury.

Zvolili jsme jemnější techniku, při níž se snáze

uvolní a povzbudí zádová oblast a která zároveň prospěje celému tělu.MASÁŽ ZAD S POUŽITÍM LÁVOVÝCH KAMENŮ

- uvolňuje zatuhlost a bolest v oblasti lopatek a trapézového svalu, kolem páteře a v dolní části zad

- podporuje oběh krve a lymfy

- uvolňuje premenstruační napětí

- prospívá lidem trpícím revmatismem

 

Záda jsou velmi zranitelná, bolesti zad jsou častým jevem u mnoha lidí,

v zádech se odrážejí všechny duševní a citové problémy a stres.

 

Masáž zad právem patří mezi nejpříjemnější procedury.

Zvolili jsme jemnější techniku, při níž se snáze

uvolní a povzbudí zádová oblast a která zároveň prospěje celému tělu.

 

Horké lávové kameny prohřejí a snáze uvolní zatuhlé svaly zad. Teplo prostupuje  celým tělem

a pomáhá navodit pocit pohody a klidu.

MASÁŽE INSPIRACE ZDRAVÍ V POSTŘELMOVĚ

 

Připravili jsme pro Vás základní nabídku masáží a doplňkových procedur, kterou budeme postupně rozšiřovat.

Při masážích používáme kvalitní oleje lisované za studena a voňavé esence české firmy Nobilis Tilia.

Čeká na Vás příjemné prostředí, ve kterém se budete cítit jako doma.

Klademe důraz na maximální soukromí a pohodlí.

"Třešničkou na dortu" pro Vás bude  relaxace v naší malé čajovně s šálkem lahodného čaje.

 

 

Vážíme si klientů, kteří se k nám vracejí.

Proto vystavujeme zákaznické karty. Pro jejich držitele je při každé páté návštěvě bonusem

masáž šíje zdarma.

 

 

Svým blízkým u nás můžete zakoupit

Dárkové poukazy na naše služby nebo zboží z našeho obchodu

v hodnotě, jakou si sami zvolíte.

Platnost poukazů je 6 měsíců ode dne prodeje.

 

 

 

Kde nás najdete?

v Postřelmově na Tiché ulici č. 484

(vchod máme z ulice Spojovací, která se nachází souběžně s tratí)

odkaz na mapy.cz

 

PROVOZNÍ DOBA MASÁŽÍ

Po-Pá   10-17 hodin

po dohodě možno i jinak,

také o víkendu

vždy na objednání

 

Objednávání je možné e-mailem   tretinovah@atlas.cz

nebo telefonicky na čísle 728 899 108 - v případě, že nezvedáme telefon, pracujeme,

ozveme se Vám co nejdříve.

PŘÍPRAVA NA POROD

 

Velkým okamžikem v životě ženy je přivést na svět nového člověka. Období těhotenství je skutečně doslova a do písmene jiný stav, a to fyzický i duševní. Efektivní příprava na porod po stránce tělesné i emoční má velký vliv na jeho výsledek. Může významně zvýšit pravděpodobnost přirozeného porodu.

Jak se tedy v posledním období tohoto jiného času připravit na narození miminka?

Maminka je s miminkem ve velmi úzkém spojení, a to na vícero úrovních vnímání. Miminko je ovlivněno
nejenom stravou a prostředím, kde se jeho maminka nachází, ale i její psychickou pohodou či nepohodou.
Důležité je, zda maminka sobě i svému dítěti plně důvěřuje, že to společně zvládnou. O ženu by měl během
těhotenství a porodu pečovat někdo, komu také důvěřuje. Velký význam má i bezpečné prostředí. Pro každou ženu mohou tyto obecné pojmy znamenat velmi odlišné věci. Pro někoho je to lékařský personál a porodnice, pro někoho daleko osobnější prostředí, soukromá porodní bába a dula. Je dobré vědět, co skutečně chci a potřebuji.
Prakticky vám v tomto může posloužit váš osobní porodní plán. Pro udržení psychické i fyzické síly je vhodná jóga pro těhotné. Dobře vedená jóga umí maminku udržet v přiměřené kondici a upevňovat její vnitřní sílu.

Od sedmého až osmého měsíce těhotenství může žena začít pít čaj z maliníku, respektive čaj z maliníkového listí. Tato bylinka pomáhá k přípravě na porod, svoji jemnou silou ovlivňuje děložní svalstvo.
Stačí pít jeden šálek denně. Vhodné je také jíst lněné semínko. Jedna lžíce se nechá nabobtnat v troše vody, dá se přidat i do oblíbeného nápoje či jogurtu.

Asi 6 týdnů před termínem porodu je vhodné začít se změkčováním hráze. Masáž hráze přispívá ke zlepšení
elasticity a prokrvení místa, které je během porodu vystaveno extrémnímu tlaku. Vláčná a dobře prokrvená hráze snáze odolává porušení a lze tak předejít jejímu nástřihu . Výborným pomocníkem vám může být Masážní olej Labael.

Aromaterapie obecně může být pro ženu v tomto období přípravy na porod velmi důležitá. Žena je ještě více citlivá na čichové podněty, je hluboce spojena sama se sebou i miminkem, a proto by měla volit i éterické oleje intuitivně a s vírou v sebe sama.

Pokud je žena již v termínu, důležitým olejem pro začátek porodu je jasmín, posiluje a uklidňuje zároveň, snižuje napětí, má mírné protibolestivé účinky. Činnost dělohy stimuluje i šalvěj muškátová, usnadňuje porod, zlepšuje náladu a pomáhá snadnějšímu dýchání. Nezaměňujte ji však se šalvějí lékařskou, ta je pro těhotné nevhodná.

 

Dýchání usnadňuje i olej neroli, v  nízkých  dávkách  má  účinek zklidňující, ve vyšších spíše stimulační.

Významným olejem, který prospívá děloze svými kontrakčními účinky je geranium. Je to olej, který patří ženám, opečovává jejich psychiku, a to i po porodu.

Nesmíme opomenout ani růži, která pomáhá uvolnit vazy, rozšířit pánev, posiluje ženu a pomáhá jí být ženou v hlubším slova smyslu.

A samozřejmě levandule, která uklidňuje, mírní bolesti hlavy, po porodu zlepšuje hojení i otevřených ran.

 

Akupunktura pro přípravu na porod:

Pro pomalu se rozbíhající porod můžeme využít také akupunkturní body.
TS 4- čtvrtý bod na dráze tlustého střeva. Nachází se na hřbetě ruky, při přitažení palce k ukazováku, na nejvyšším vyklenutí kopečku, který při tom vznikne. Je velice silný.

SS 6 - šestý bod na dráze sleziny. Najdete jej na dolní končetině, 4 vaše prsty nad vnitřním kotníkem, kousek za holenní kostí.

MM 60 - šedesátý bod na dráze močového měchýře. Nachází se za vnějším kotníkem, v prohlubince mezi
nejvyšším vyklenutím zevního kotníku a zadním okrajem Achillovy šlachy. Silný klesavý účinek tohoto bodu
pomáhá i vyloučit placentu.

( z časopisu Tilia Aromatica - Nobilis Tilia)

Hrajeme si s vůněmi

VYTVOŘTE SI VLASTNÍ PARFÉM

sobě "na míru" a dodejte tak svému životu nové kvality.

Lidské tělo absorbuje složky všeho, co na něj aplikujeme. Je proto důležité hlídat si složení výrobků, které používáme. Stejné je to i s parfémy. Většina dnešních parfémů se používá ze syntetických látek, které nás ovšem neobohacují dále tak, jako to umí směsi čistých éterických olejů.

Co na výrobu parfému potřebujeme?

1. alkoholový základ - lékárenský líh nebo kvalitní vodka. Výborné je si do alkoholu nechat vyluhovat koření. Do půl litru alkoholu přidáme vanilkový lusk nebo 2 polévkové lžíce koření (hřebíček, kardamon, skořice, badyán, nové koření, zázvor) a necháme 3 - 4 týdny vyluhovat. Výsledný alkohol propůjčuje potom směsi hřejivý, kořeněný nádech.

2. éterické oleje podle vlastního výběru. Používají se tzv. vrchní, střední a základní tóny.

Vrchní tóny jsou vůně, které zaznamenáme jako první. Jsou ostré, ale nevydrží dlouho. Tvoří pouze malé procento konečné směsi. Vrchní tóny představují bergamot, citron, pomeranč, máte peprná, heřmánek, lipový květ a lemongrass.

Střední tóny se přidávají do směsi pro zjemnění. Obvykle se používají ve vyšších koncentracích, tvoří hlavní součást směsi. Může to být růžové dřevo, levandule, geránium a ylang-ylang.

Základní tóny dodávají směsi éterických olejů plnost - je to vůně, která vydrží nejdéle, voní hluboce a zemitě. Říká se jim fixativa, neboť mají schopnost zadržovat vůni. I přesto, že ve směsi zabírají pouze malé procento, udrží vůni dlouho na kůži. Mezi tyto esence patří pačule, santalové dřevo, vetiver, benzoe, kadidlo, labdanum a myrha.

Všeobecně platí, že citrusy propůjčují směsi ovocný nádech, květinové vůně dodají sladkost. Bylinkové oleje dodají směsi zelený tón a kořeněné oleje ji prohloubí.

Možnosti jsou omezeny pouze vaší fantazií. Nepoužívejte však více než 3 - 5 éterických olejů najednou.

 

Síla parfému záleží na poměru EO, vody a alkoholu:

typ procento EO procento alkoholu
Parfém 15 - 30 90 - 95
Parfémovaná voda 8 -15 80 - 90
Toaletní voda 4 - 8 80 - 90
Kolínská voda 3 - 5 70

 

Příklad výroby  kolínské vody:

Do 70 ml alkoholu nakapeme předem připravenou směs éterický olejů, nebo vybrané éterické oleje kapeme postupně. Dlouze a pomalu promícháme, aby se úplně rozpustily.

Necháme odležet minimálně 48 hodin, přidáme 30 ml vody a opět pomalu a důkladně promícháme. Směs by měla stát minimálně ještě dalších 48 hodin, v lepším případě 4 - 6 týdnů.

Přes papírový filtr přelijeme do lahvičky, pokud by se zdála směs příliš silná, je možné ji ještě mírně naředit pramenitou vodou a opět dobře promíchat.

 

Pomůcky pro ředění:

Přidáním 5 kapek EO do 10 ml základu vznikne 2,5% koncentrace.  (10:2=5)

1 gram nebo 1 ml éterického oleje = cca 20 kapek (záleží však na viskozitě oleje)

 

(čerpáno z knihy C. K. Dodt - Éterické a esenciální léčivé oleje, ze seminářů - Aromaterapeutické minimum)

- vyrobené českou firmou  Naděje, založenou v roce 1998.

 

Naděje se specializuje na výrobu bylinných tinktur, mastí olejů a výluhů.

Svou pověst založila na kvalitě svých výrobků. Pro výrobu tinktur i ostatních výrobků používá především vlastní suroviny, které pečlivě sleduje a kontroluje - od zasetí až po zpracování.

Při vývoji a výrobě používá nejmodernější poznatky a výzkumy z alternativní medicíny a bylinné léčby. Sběr takto vypěstovaných bylin se provádí v optimální době tak, aby si uchovaly maximum účinných látek.

Přísné kontrole podléhá i výroba tinktur a uskladnění. Veškeré tinktury a ostatní výrobky prošly schválením  ve Státním zdravotním ústavu Ministerstvem zdravotnictví ČR, mají tedy řádnou registraci jako potravinové doplňky.

Výroba bylinných tinktur probíhá v provozu certifikovaném Státním ústavem pro kontrolu léčiv, je pečlivě testována v průběhu celého procesu ve vlastních laboratořích. Bylinné produkty jsou zpracovávány bez chemických a konzervačních přísad. Nejsou klinicky testovány.

 

Výrobky firmy Naděje získaly označení  Haná - originální produkt logo

Dornova metoda

(součástí je diagnostika, ošetření dolních končetin a pánve, průprava pro domácí cvičení)

- je šetrná manuální terapie, která pomáhá při potížích pohybového aparátu. Dochází při ní k uvolnění blokád a bolesti v oblasti páteře a kloubů. Velmi úspěšně vyrovnává rozdílnou délku dolních končetin a tím napravuje celkovou statiku těla a odlehčuje klouby a svaly, léčí skoliózu.

- jemným tlakem navrací obratle a klouby do původní polohy za aktivní účasti klienta. V žádném případě se neprovádí trhnutím, jež by mohlo způsobit mikrotraumata v kloubech či zablokování a následné zhoršení stavu. Pracuje se vleže, ve stoji i v sedě.

Často ihned po prvním ošetření klient vnímá výrazný ústup bolesti zejména v bederní oblasti, pro větší účinek je vhodné ošetření několikrát opakovat. Postup je individuální, vždy podle potíží a potřeb klienta.

Pokud dojde k nápravě délky končetin, je možné přechodně pociťovat ztrátu rovnováhy a při chůzi nekoordinovaný pohyb - více se najednou opíráme o původně delší nohu. V ojedinělých případech dochází k pocitům nevolnosti. Tělo si musí na nový postoj zvyknout. Počáteční zhoršení stavu - tzv. bolest z přestavění odezní nejpozději do několika dnů.

 

 

Základem pro ošetření je vyrovnání rozdílné délky dolních končetin.

Zajišťuje, aby člověk "stál oběma nohama na zemi".


Rozdílná délka dolních končetin je z velké části funkční porucha - způsobená z 90% zvětšenou štěrbinou v kyčelním kloubu, z 8% pochází z blokád křížové kosti, kolenního nebo hlezenního kloubu. Jen velmi malé procento má anatomickou příčinu - úrazy, vrozené anomálie..

 

Proč jsou stejně dlouhé nohy důležité?

Odlišnou délku dolních končetin má obecně velká většina lidí, ti často o svém problému ani nevědí. Asymetrii tělo vyrovnává posuny obratlů a kloubů od kyčlí dolů. Dochází k přetěžování určitých partií, důsledky jsou dosti patrné:

- nestejně dlouhé DK vedou k nestabilitě v hlezenním kloubu. Důsledkem může být ostruha patní kosti (delší strana paty se zadupává, kratší stranou se pata příliš zatěžuje)

- kratší noze chybí stabilita podkladu, reflexní zóny na chodidlech nejsou stejně drážděny, jednotlivé orgány získávají díky chybné statice cestou reflexe nesprávné podněty

- nerovnoměrné zatížení chodidel se projevuje nejistou chůzí

- posuny obratlů tlačí na nervy, způsobují bolest např. v kolenech. Chybné pozice obratlů vedou k nesprávným informacím v orgánech, mění se paměť buněčné tkáně. Toto zablokování brání toku energie.

- žilní pumpa je nedostatečně zásobována, důsledkem mohou být křečové žíly, často výraznější na delší noze

- z chybné statiky mohou vycházet také problémy s čelistními klouby

- mozkové hemisféry jsou nerovnoměrně prokrveny - dochází k poruchám koncentrace, paměti, výraznější hyperaktivitě u dětí, závratím, bolestem hlavy, ke kolísání nálad, depresím...

 

 

Kontraindikace ošetření Dornovou metodou

- osteoporóza v pokročilém stadiu, náchylnost ke zlomeninám či ke krevním výronům

- akutní záněty, nachlazení, virózy

- u Bechtěrevovy choroby se neošetřují již srostlé obratle, klouby ošetřovat lze

- onkologická onemocnění,

- stavy po operacích a úrazech až po zhojení (po 4-8 týdnech), nutné lékařské vyjádření

- těhotenství

- při celkově zhoršeném zdravotním stavu je vhodné potvrzení od lékaře

 


SLES a SLS jsou sytetické tenzidy, které jsou obsaženy ve většině běžně používaných mycích prostředků. Jsou to např. Sodium Lauryl Éter Sulfát, Sodium Lauryl Sulfát, Ammonium Laureth Sulphate, MIPA Suphate aj. Přípravky pak vykazují silnější mycí účinky než obyčejné mýdlo, více pění, mají stejnou účinnost v měkké i tvrdé vodě, v širokém rozmezí pH.

Přidáním kuchyňské soli se zvyšuje jejich viskozita - takto vyrobený šampon je hustý a snadno se aplikuje. Výrobní cena takového výrobku je nízká, neboť obsahuje jen 6% účinných látek, až 12% soli a zbylých 80% tvoří voda.

Tyto syntetické tenzidy však spolu s mastnotou i nečistotou smývají z pokožky také přirozený kožní film. Ta se potom více mastí, protože si dělá rezervy před dalším mytím. Pokožka se stává přecitlivělou, používání šamponů se syntetickými tenzidy může mít za následek i nadměrné padání vlasů.

Systetické tenzidy mají také špatnou biologickou odbouratelnost - bakterie v přírodě je nezlikvidují, jejich rozklad probíhá pouze pomalu chemickou cestou.

 

Přírodní alternativu představují tzv. cukerné tenzidy, jejichž základem jsou cukry. Bývají označovány jako Glucoside, Sucrose, Succinate, Glutamate. Tyto látky jsou povolené při výrobě přírodní kosmetiky.

Mají menší pěnivost a nižší mycí schopnosti než syntetické tenzidy, nejsou stálé v závislosti na pH. Jsou dražší a mají větší dávkování, avšak mají velice jemný mycí účinek, nepoškozují přirozený kožní film, pokožku hydratují a jsou biologicky plně rozložitelné. Zvláštní skupinou jsou neionogenní tenzidy, které jsou zvláště vhodné pro dětskou kosmetiku, jsou tak jemné, že ani neštípou do očí.

Pro výrobu všech šamponů a sprchových gelů Nobilis Tilia se používají výhradně cukerné tenzidy, všechna tyto výrobky mají certifikaci CPK.

Předpona PEG- nebo koncovka –eth : PEG deriváty. Sloučeniny PolyEthylenGlykolu. Většinou syntetické emulgátory a stabilizátory. Příklad: PEG-100 Stearate, Steareth-21, Sodium Laureth Sulphate.

PEG deriváty se v kosmetice používají velmi hojně. Jsou však v přírodě těžko rozložitelné a dodnes nejsou prokazatelné studie, co se s nimi v našem těle vlastně děje. Navíc se při jejich výrobě používají velmi jedovaté látky, které škodí životnímu prostředí.

Aromatická hodinka

- bude pro Vás příjemně stráveným časem v zajetí voňavých esencí - éterických olejů.


Jedná se o balíček, který obsahuje jemnou tlakovou masáž zad s použitím éterických olejů firmy Nobilis Tilia.

Aby Vám okouzlení z relaxace a harmonie vydrželo co nejdéle,

vytvoříte si "na míru" svůj osobní harmonizační parfém, který si odnesete domů.

 

Kvalitní éterické oleje se získávají nejčastěji destilací vodní parou z různých částí rostlin. Někdy se jim také říká duše rostliny, její energetická podstata. Mají schopnost ovlivňovat nejen tělesné funkce organizmu, ale  působí také na naši psychiku a emoce. Působí různou mírou stimulačně, relaxačně, adaptogenně -stabilizují emoce a harmonizují psychiku tak, jak je potřeba.

Éterické oleje jsou považovány za jakési bioregulátory. Člověk si vybírá regulátor, který právě v danou chvíli potřebuje - vyberete si silice, které Vám nejvíce voní a z nich sestavíme vonnou kompozici na aromatickou masáž zad.

Molekuly éterických olejů rozpuštěných v nosném oleji při půlhodinové masáži pronikají do kůže a cév, které je rozvádějí po celém těle. Při masáži se rychle a intenzivně mění stav psychiky, účinek může přetrvávat až několik hodin. Aromaterapeutické působení masáže podpoříme inhalací stejných olejů z aromalampy.

Přijďte si k nám vyzkoušet vyrobit si vůni pro Vaši duši.

 RANNÍ NEVOLNOST V TĚHOTENSTVÍ

- je možné zmírnit inhalací směsi éterických olejů. Do difuzéru či do misky s teplou vodou nakapeme maximálně 4 kapky následujících éterických olejů: grep, citron, máta kadeřavá, zázvor.

Máme - li umístěný difuzér vedle lůžka, inhalace olejů nám pomůže odstranit nevolnost hned po probuzení.

 

Pokud prožíváte první trimestr těhotenství v létě, následující směs éterických olejů v mechanickém rozprašovači s vodou

vám pomůže zchladit ovzduší a zmírnit pocit nevolnosti během dne: 20% citron, 20% grep, 30% lavandin, 10% máta kadeřavá,

20% mandarinka.

Směs je možno aplikovat i na obličej a krk - podle potřeby.

Dvě kapky éterických olejů citronu či zázvoru inhalované přímo z kapesníku vám pomohou při akutním záchvatu nevolnosti.

Enzymatická revitalizace pokožky obličeje, krku a dekoltu

přípravky Biofáze s masáží

Biofáze je unikátní metoda přírodního ošetření pokožky. Pomáhá uchovávat vitalitu pleti, posiluje její ochranu, podporuje regeneraci a přináší úlevu při celé řadě potíží. Výjimečnost metody spočívá v tom, že výrobky neobsahují enzymy, které by měly žádoucí účinky vyvolat, ale aktivují enzymy, které naše tělo, včetně pokožky, přirozeně obsahuje. Hlavními látkami, které tuto aktivitu vyvolávají, jsou kompozice éterických olejů.

Metoda Biofáze je založena na regeneraci buněčných struktur kožní tkáně, které mohou vykazovat nežádoucí změny, souhrnně označované jako buněčný stres. Jeho důsledkem je například nadměrné vysoušení pokožky, její zvýšená citlivost, předčasná tvorba vrásek či celková ochablost. Přípravky Biofáze pomáhají odbourávat usazené odpadní látky z pokožky, normalizují fyziologické pochody v pleti, příznivě ovlivňují povadlou pokožku, řeší problémy mastné, zánětlivé a citlivé pleti, rozpouštějí tukové cysty.

Ošetřená pleť je odlehčená a svěží, perfektně hydratovaná, má zdravou růžovou barvu, citlivá pleť se zklidní. Účinky jsou prokázané vědeckou studií ve spolupráci s přední českou univerzitou. Více info na www.nobilis.cz.

Jako revitalizační kúru je vhodné přípravky aplikovat každý den navečer po dobu 1 - 3 měsíců, obvykle na jaře (únava po zimním období) a na podzim (regenerace po opalování). Přípravky Biofáze můžeme používat také denně v rámci běžného ošetření pleti.

Zvolte intenzivní péči dle aktuálního stavu pleti:

Pro dehydratovanou pleť se sklonem k vráskám: Geranium - Tymián - Bazalka

Pro pleť se sklonem k hyperpigmentaci: Geranium - Tymián - Šalvěj

Pro regeneraci a úlevu při podrážděné pleti: Geranium - Tymián - Calendula

Pro cilivou pleť: Geranium - Tymián - Levandule

Pro ochablou pleť: Geranium - Tymián - Koriandr

Pro aknózní pleť: Geranium - Tymián - Santal

Výrobky jsou certifikovanou přírodní kosmetikou.

 


Výluhy s včelím biopolem

 

- vyrobené českou firmou  Naděje, založenou v roce 1998.

více info

 

Výluhy po dobu 1 měsíce uložené do včelího biopole jsou obohacovány energií, která zvyšuje jejich účinnost.

Takto lze ošetřovat tinktury pouze v období včelí aktivity.

Energie včelího biopole je nejvyšší po dobu 3 měsíců.

 

Výtažky z bylin harmonizují, čistí, posilují, užívají se zejména jako prevence. Pokud už máme zdravotní problémy, bylinky mohou pomoci, ale chce to čas. "Zadělávali" jsme si na ně  i několik let, nemůžeme čekat, že se vše spraví za měsíc.

 

UPOZORNĚNÍ VÝROBCE:

Bylinné tinktury obsahují líh, nejsou vhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojicí ženy. Je však možné podání tak, že tinktury nekapeme do teplé vody či čaje, alkohol se odpaří a účinná látka zůstane zachována.

 

Spojení medu a pupenů

dalo vzniknout novému produktu v podobě pastového roztíratelného medu.

Med obsahuje kromě glukózy a fruktózy i minerální látky, enzymy, organické kyseliny, má antibiotické a protizánětlivé účinky.

- posiluje trávení

- zlepšuje spánek, posiluje srdce a cévní systém

- zlepšuje hojení, imunitu

- podporuje krvetvorbu, činnost ledvin, plic

 

Užití: 2x denně 1 lžičku není-li uvedeno jinak, do vlažného čaje či na pečivo.

 

Baleno po 250 g, 400g.

 

- vyrobené českou firmou  Naděje, založenou v roce 1998.

více info

BIOFÁZE JE UNIKÁTNÍ METODA PŘÍRODNÍHO OŠETŘENÍ POKOŽKY

- založená na stimulaci enzymů přirozeně v ní obsažených. Pomáhá uchovávat vitalitu pleti, posiluje její ochranu, podporuje regeneraci a přináší úlevu při celé řadě potíží. Výjimečnost metody spočívá v tom, že výrobky neobsahují enzymy, které by měly žádoucí účinky vyvolat, ale aktivují enzymy, které naše tělo, včetně pokožky, přirozeně obsahuje. Hlavními látkami, které tuto aktivitu vyvolávají jsou kompozice éterických olejů.

Metoda Biofáze je, stručně řečeno, založena na regeneraci buněčných struktur kožní tkáně, které mohou vykazovat nežádoucí změny, souhrnně označované jako buněčný stres. Jeho důsledkem je například nadměrné vysoušení pokožky, její zvýšená citlivost, předčasná tvorba vrásek či celková ochablost. Regenerační proces probíhá v rámci imunitního systému a spolupracujících enzymů, štěpících bílkoviny. Metodou tepelných změn dochází při ošetření k jejich stimulaci.

Přípravky biofáze pomáhají odbourávat usazené odpadní látky z pokožky, normalizují fyziologické pochody v pleti, příznivě ovlivňují povadlou pokožku, řeší problémy mastné, zánětlivé a citlivé pleti, rozpouštějí tukové cysty. Ošetřená pleť je odlehčená a svěží, perfektně hydratovaná, má zdravou růžovou barvu, citlivá pleť se zklidní. V oblasti zad a šíje jsou odbourávány svalové a energetické blokády.

Jednotlivá séra jsou velmi příjemné řídké přírodní gely. Na pokožce zanechávají hebký pocit,  a dobře se vstřebávají. Mohou se používat podle potřeby také samostatně nebo jako podklad krémů, masek, případně regeneračních olejů Nobilis Tilia. Každé sérum obsahuje až sedm druhů specificky působících éterických olejů. Nová generace výrobků Biofáze je výsledkem dlouholetého výzkumu společnosti Nobilis Tilia a splňuje nejen očekávanou bioaktivitu přípravků, ale všechny výrobky jsou i certifikovanou přírodní kosmetikou (CPK).


Postup ošetření:

Přípravky Biofáze můžeme používat denně v rámci běžného ošetření pleti. Jako revitalizační kúru je vhodné přípravky používat každý den navečer po dobu alespoň 3 měsíců, obvykle na jaře (únava po zimním období) a na podzim (regenerace po opalování).

Po odlíčení a tonizaci pleti pleťovou vodou nebo tonikem nakapeme přibližně 10 kapek séra Geranium do dlaně a rozetřeme po obličeji tak, aby roztok nestékal. Necháme působit 10 minut a po úplném vstřebání bez stírání naneseme stejným způsobem sérum Tymián. Séra Geranium a Tymián jsou základem ošetření, a proto je užíváme vždy na začátku každého ošetření. Další séra nanášíme bez stírání ve stejném množství podle typu pokožky a požadovaného specifického účinku. Doba aplikace každého séra je 10 minut. Nakonec ošetříme vhodným krémem nebo gelem.

Biofáze při masáži a fyzioterapii:

Zvolené sérum naneseme v tenké vrstvě na místo na pokožce, které chceme ošetřit a lehce vetřeme. Vhodná je podpora teplem, například biotronovou lampou nebo zábalem. Doba působení je nejméně 10 minut. Pak provedeme masáž příslušné lokality vhodným masážním olejem působícím synergicky se sérem.

Podle potřeby a přání zákazníka můžeme provést například ošetření zad, které vede k odbourávání blokád a k celkovému uvolnění. Roztok se aplikuje od křížové kosti k atlasu vedle páteře na hlavní energetický kanál, lymfatické cesty a na ramena. Používá se masáž tlaková, lymfatická, shiatsu nebo vakuová pomocí přístroje. Vmasírujeme 5-10 ml séra Rozmarýn a necháme 5 minut působit. Bez stírání vmasírujeme 5 ml séra Koriandr a po vstřebání 5ml séra Tymián. Mezi jednotlivými séry se mohou aplikovat baňky. Dále můžeme nanést Masku z mořských řas nebo skořicový zábal Termal a překryjeme  folií. Případný přebytek zábalu se po jeho sejmutí setře kosmetickou houbičkou nebo tamponem.

PŘÍKLADY VYUŽITÍ VÝROBKŮ ŘADY BIOFÁZE:

Svalová a kloubní ztuhlost
Obecně se svalová ztuhlost označuje jako stresová tenze. Sval není ztuhlý do bolesti, ale není schopen sám se odblokovat, jeho napětí reguluje CNS.

Některé příčiny stresových tenzí:
- při převážné práci vstoje dochází ke ztuhlosti svalů pánve, kolen a kyčlí
- při jednostranné stereotypní pracovní poloze dochází ke ztuhlosti příslušných namáhaných svalových skupin, například u kadeřnic jsou to mezilopatkové svaly, u masérů svaly horních končetin a vzpřimovače trupu
- při svalové práci, kdy sval není dostatečně prokrven (rozcvičen) dochází k poranění, může dojít
i k natržení svalu, v extrémním případě přetržení šlachy. Nutná je masáž, relaxace a protahování svalů.
Vhodná séra: Levandule, Rozmarýn, Koriandr, Santal.

Poúrazové stavy
Při poúrazových stavech dochází ke špatné cirkulaci krve a stagnaci mízy. Je vhodné prokrvování a uvolňování příslušných svalových skupin.

Vhodná séra: Rozmarýn, Koriandr, Tymián, Túje.

Stařecká ztuhlost
Ve stáří dochází ke ztuhlosti kloubů a zkracování svalů vlivem snížené pohybové aktivity, a tím k nedostatečnému prokrvování tkání.

Vhodná séra: Rozmarýn, Koriandr.

Poruchy termoregulace
Příčinou je zhoršená komunikace mezi vnějším a vnitřním cévním systémem.

Vhodná séra: Rozmarýn, Koriandr, Geranium.

Zánětlivé procesy
Při chronických onemocněních je nutné vyplavovat usazené toxické látky, jsou vhodná terapeutika navozující teplo.

Vhodná séra: Calendula, Rozmarýn, Koriandr.

Při akutních stavech je nutné tišit bolest a uklidňovat, jsou vhodná terapeutika proti bolesti a navozující chlad.
Vhodná séra: Levandule, Calendula.

Hojení jizev, poškozená pokožka
Vhodná séra: Geranium, Calendula, Levandule.

Akné
Vhodná séra: Tymián, Šalvěj, Levandule, Calendula, Bazalka.

Svalové spazmy vzpřimovačů páteře
Vhodná séra: Rozmarýn, Koriandr.

Svalové křeče
Mohou být způsobeny nedostatkem organicky vázaných minerálů, přede- vším hořčíku. Také vyčerpání a únava má při jejich vzniku význam.

Vhodná séra: Koriandr, Rozmarýn, Geranium, Levandule.

Bolesti hlavy
Jednou z příčin je špatné držení těla, kdy šíjové svaly přebírají funkci vzpřimo-vačů trupu a nesou celý pletenec ramenní. Z toho plyne únava šíjového svalstva a spazmy. Bolesti hlavy také způsobuje disharmonie mezi rotátory a kývači hlavy a vadné dýchání (dýchání do hrudníku). Možností Biofáze v tomto případě je stimulace svalové činnosti, odstranění blokád a působení proti bolesti spolu se speciálním manuálním praktikem.

Vhodná séra: Geranium, Levandule, Koriandr, Rozmarýn.

Lokální bolesti typu „tenisový loket“
Častou příčinou lokálních bolestí jsou poruchy orgánů, které se mimo jiné projevují bolestmi na příslušných orgánových dráhách podle tradiční čínské medicíny. Například „tenisový loket“ odpovídá poruše v dráze Plic, kde je nutné tlumit nebo povzbuzovat tok energie.

Vhodná séra: Levandule, Koriandr, Rozmarýn.

Biofáze - ozdravení a omlazení organizmu pomocí aktivace enzymů

Biofáze jako metoda enzymatické regenerace je založena na regeneraci a aktivaci enzymů - životně důležitých látek pro lidský organismus. Enzymy jsou látky, které umožňují život. Spouštějí a urychlují všechny biochemické reakce, které se uskutečňují v každém živém organismu. Žádné minerály, vitamíny, bílkoviny ani hormony nevykonají svou práci bez enzymů. Naše těla, všechny naše orgány, tkáně a buňky fungují díky enzymům. Bez enzymů by neexistoval život.

Enzymy se mimo jiné podílejí:
- na všech procesech látkové přeměny (metabolismu)
- na přeměně potravy na stavební součásti a energii
- na odstraňování zestárlých a opotřebovaných buněk i na jejich náhradě novými buňkami
- na odvádění odpadních látek metabolismu (detoxikaci)
- na nervové činnosti a myšlení
- na obraně těla proti mikrobům i jiným škodlivinám (imunitní systém)
- na hojení všech druhů ran a zánětů

Využití enzymů při léčení
Již v dávnověku lidé používali k léčení různých ran a vředů dužinu a šťávu z ovoce bohatého na enzymy (fíky, papáju, ananas), aniž by věděli, že jejich účinek souvisí s vysokým obsahem enzymů. Také v dnešní době využívá moderní medicína enzymy pro léčbu řady onemocnění. Některé enzymy se podávají na podporu trávení, jiné se používají k lokální léčbě špatně se hojících ran a další slouží k rozpouštění krevních sraženin v cévách životně důležitých orgánů - např. při léčbě akutního infarktu.

Druhy a aktivita enzymů
V současné době je v lidském těle popsáno na 3000 druhů enzymů. Zcela určitě to ale není konečné číslo. Každý jednotlivý enzym má určitý účinek na různé regulační oblasti v organismu. Enzymy náš organismus získává dvěma způsoby – buď z přijímané potravy (enzymy jsou součástí všech živých organismů) nebo tvorbou či vylučováním vlastních enzymů. Pro život a zdraví je nezbytná nejen přítomnost všech druhů enzymů v dostatečném množství, ale i jejich vysoká aktivita. Současný způsob života, stres, nadměrná konzumace léků a alkoholu, nedostatek pohybu, kouření, špatné stravovací návyky, toxická zátěž ve stravě, vzduchu a životním prostředí velmi negativně ovlivňují jak množství enzymů přijímaných potravou, tak schopnost těla vylučovat enzymy vlastní.

Enzymy a vzhled pokožky a pleti
Hromadění toxických látek a nedostatečná výživa buněk se kromě zdravotních dopadů projevuje i na vzhledu pokožky a pleti. Objevují se předčasné známky stárnutí, nedostatečná hydratace, celulitida, tvorba vrásek, ztráta elasticity, povadlá pleť, zvýšená citlivost, alergie, ekzémy, záněty a otoky.

Přípravky řady Biofáze pomáhají aktivovat příslušné enzymy ovlivňující tekutost lymfy a krve a podporují tak odvod toxických látek z tkání a přívod výživných látek k buňkám v místě aplikace. Jedinečnost přípravků Biofáze jako enzymoterapie spočívá v tom, že tato metoda není založena na dodávání enzymů uměle vyrobených, ale na aktivizaci a regeneraci enzymů tělu vlastních, a to díky unikátní kombinaci čistě přírodních éterických olejů.

Přípravky řady Biofáze jsou určené ke kosmetickému ošetření pleti, k léčení zánětů a ran, k masážím, k fyzioterapeutickému požití, a to jak profesionálům, tak k domácímu použití.

Finanční příspěvky VZP z fondu prevence

Podmínkou pro čerpání finančních příspěvků je členství v Klubu pevného zdraví.

Příspěvky z fondu prevence VZP jsou rozděleny do čtyř skupin (Děti, Dospělí, Maminka a Dárce krve), takže každý klient získá nejen až 500 Kč ročně ve své základní skupině podle věku, ale v souběhu více skupin až 1 500 Kč ročně.

Vyberte si věkovou skupinu, která se na vás vztahuje. V jednom kalendářním roce, při dovršení 18 let věku, je možno čerpat příspěvky pouze z jedné věkové skupiny - buď Děti, nebo Dospělí.

Dále můžete při splnění stanovených podmínek získat i příspěvek ve skupině Maminka a Dárci krve.

Příspěvky je možno čerpat v průběhu kalendářního roku postupně, vždy do max. výše 500 Kč v každé ze skupin.

Plné znění podmínek čerpání příspěvků na preventivní programy VZP ČR hrazené z fondu prevence najdete zde. O příspěvek je možné požádat osobně na pobočkách VZP nebo lze zaslat žádost poštou.


Dospělí (nad 18 let), Dárci krve, Děti (do 18 let)

mohou získat až 500 Kč za rok na některou z vybraných absolvovaných aktivit.


Rehabilitační aktivity nehrazené z veřejného zdravotního pojištění

 • aktivity lázeňského typu: např. masáže, solná jeskyně, sauna, parní lázeň, celotělová kryoterapie, zábaly, koupele, lymfodrenáže, inhalace, baňkování, Whirlpool, hydrojet, perličková koupel, Kneippův chodník
 • cvičení: cvičení na balonech, cvičení proti bolesti zad, kalanetika, pilates, chůze na pohyblivém pásu (heat), posilování pomocí klouzavých desek (flowin), plavání (nikoliv závodní plavání ve sportovních klubech).

Kombinace aktivit je možná, klient nemusí mít více vstupenek na jednu rehabilitační aktivitu.

Jako doklady o úhradě služby (zboží) je možno předložit permanentky na rehabilitační aktivity, alespoň 1 vstupenku na jednu aktivitu (uznána může být 1 vstupenka v min. výši 100 Kč nebo více vstupenek v min. hodnotě celkem 100 Kč), faktura, výpis z bankovního účtu s uvedením debetní (mínusové) položky.


Z dokladu musí být patrné, pro koho úhrada je (jméno, datum narození),

doklady o zaplacení nesmí být starší než 3 měsíce od data vystavení.


http://www.klubpevnehozdravi.cz/rubrika/financni-prispevky

Rejstřík využití éterických olejů první pomoci
Afty - tea tree, levandule, ravensara

Nadýmání - máta, levandule

(koupel, teplý obklad, masáž)

Akné - levandule, tea tree

(koupel, přímá aplikace, masáž)

Nachlazení - eukalyptus, levandule, tea tree (koupel)

ravensara (masáž)

Astma - levandule Nechutenství - máta, citron
Bodnutí hmyzem - levandule, tea tree

Nervové napětí - levandule, ravensara

(inhalace, masáž, koupel)

Bolest hlavy - eukalyptus, levandule, máta, citron

Nevolnost - levandule, máta

(inhalace přímá nebo z kapesníku)

citron

Bolest v krku - levandule, tea tree, ravensara, máta

(inhalace, masáž, kloktání)

Nespavost - levandule

(přímá inhalace 30 minut před ulehnutím, pár kapek nakapat na polštář, masáž čela, obličeje a hrudníku, koupel)

Bolest svalů - eukalyptus, levandule, tea tree

(masáž, koupel)

Natažení svalů a šlach - levandule, ravensara, máta

(koupel, teplý obklad, masáž

Bolest zad - levandule, eukalyptus, máta

(koupel, teplý obklad, masáž)

Opar (herpes simplex) - ravensara, tea tree, levandule

(přímá aplikace)

Bolest zubů - máta (obklad, masáž)

tea tree (přímá aplikace na zub, dáseň)

Paralýza (ochnutí) - levandule, máta

(koupel, teplý obklad, masáž)

Bolest z traumatu - máta

(přímá aplikace, ne do otevřené rány!)

Paraziti (vši, roupy, klíšťata) - levandule, máta, eukalyptus, tea tree

(přímá aplikace, opláchnutí, u vší masáž vlasů)

Bolest žaludku - máta Pásový opar - ravensara, levandule

Bronchitida - eukalyptus, levandule, máta, ravensara

(inhalace, rozptýlení ve vzduchu)

Popáleniny - levandule

(studený obklad, přímá aplikace)

Bušení srdce - levandule

(inhalace, masáž srdeční oblasti)

Průjem - levandule, máta, citron

(koupel, přímá inhalace, masáž v oblasti břicha)

Deprese - levandule, ravensara, tea tree, eukalyptus

(přímá aplikace)

Puchýře - levandule, tea tree

(sterilně propíchnout, vymačkat tekutinu, místní čištění, koupel)

Dna - eukalyptus (koupel)

levandule (studený obklad), citron

Rány - levandule, tea tree, eukalyptus

(místní čištění, studený obklad)

Ekzém, dermatitida - levandule

(koupel, masáž, přímá aplikace)

tea tree, ravensara

(přímá aplikace)

Revmatická bolest - eukalyptus, levandule (koupel)

máta, citron, tea tree (teplý obklad, masáž)

Epilepsie - levandule

(inhalace, masáž, koupel - ne při záchvatu!)

Rýma, zánět dutin - eukalyptus, tea tree, máta, levandule, citron

Hadí uštknutí - levandule, tea tree

(přímá aplikace)

Svědění - levandule, máta

(přímá aplikace, koupel)

Horečka - levandule, citron, tea tree, eukalyptus

(koupel, rozptýlení do vzduchu, masáž, přímá inhalace)

Únava - máta, citron, eukalyptus, ravensara

(přímá inhalace, rozptýlení do vzduchu, masáž, koupel)

Hysterie - levandule, máta

( inhalace, masáž)

Šok - máta

(přímá aplikace pod nos)

Chřipka - ravensara, máta, citron, tea tree, eukalyptus

(inhalace, rozptýlení do vzduchu, masáž)

Únava - máta, citron, eukalyptus, ravensara

(přímá inhalace, rozptýlení do vzduchu, masáž, koupel)

Kašel - eukalyptus, levandule, máta, ravensara

(teplý obklad, rozptýlení do vzduchu, přímá inhalace nebo inhalace z       horké vody, masáž krku a hrudníku)

Úžeh - levandule, máta,

(přímá aplikace na spánky a čelo, studené obklady)

Kinetóza - levandule, máta, citron

(přímá inhalace, masáž)

Vysoký tlak - levandule
Kolika - levandule, máta Výtok - tea tree, levandule
Krvácení z rány - levandule (přímá aplikace)

Zánět močového měchýře - eukalyptus (koupel)

tea tree, levandule (sedací koupel)

Krvácení z nosu - levandule (přímá aplikace) Zánět spojivek - levandule ( teplý obklad)
Krvácení z dásně - tea tree (přímá aplikace)

Zánět středního ucha - levandule, tea tree

(vlažný obklad, masáž ušních boltců, aplikace na tamponu do ucha)

Křeče - levandule, ravensara, máta (masáž) Zápach z úst - levandule, máta (kloktání), citron

Laryngitida - eukalyptus, tea tree (kloktání)

levandule

(koupel, teplý obklad, přímá inhalace, rozptýlení do vzduchu, masáž)

citron (potírání, masáž)

Ztráta hlasu - levandule (kloktání), citron

Menstruační bolesti - máta (inhalace)

levandule (masáž podbřišku)

Zvracení - levandule, máta, citron
Mykóza - tea tree, levandule, citron

Rašelinový zábal


- představuje jeden z typů lokální léčby teplem pomocí přírodního léčivého zdroje.

Postupným uvolňováním tepla dochází k prohřátí tkání, zvýšení prokrvení, uvolnění napětí a snížení bolestivosti pohybového aparátu, povzbuzení imunitních reakcí. Kromě toho se kůží vstřebávají minerální látky a podporují výsledný léčebný efekt.

 

Způsob aplikace:

K aplikaci používáme jednorázový rašelinový zábal, který obsahuje 3-4 mm vrstvu rašelinové směsi umístěné mezi dvěma foliemi. Zábal zahřátý nosičem tepla se přiloží stranou prostupnou účinným látkám (vlies) na kůži klienta na dobu 25 minut, léčebná teplota na povrchu těla je 40°C. Rašelinový zábal se postupně prohřívá, čímž je zabráněno teplotnímu šoku a dlouho udržuje požadovanou teplotu, účinnost huminních látek je identická s klasickým rašelinovým zábalem.

Zábal může předcházet masáži nebo je prováděn jako samostatná procedura.

 

Jak může pomoci?

 • zejména při léčení chronických zánětlivých, degenerativních a úrazových
  poruch páteře a kloubů - snižuje bolestivost a zvyšuje pohyblivost
 • při hlubokém prohřátí dochází ke snížení svalového napětí, uvolnění vazivové tkáně a celkové relaxaci.

 

Doporučení po proceduře:

Doporučuje se po proceduře již nesprchovat nebo nekoupat. Sprchování a koupání je vhodné až druhý den.

 

Kontraindikace:

 • horečnatá a infekční onemocnění
 • akutní zánět močových cest
 • těžká onemocněních srdce a krevního oběhu
 • těhotenství (s aplikací podél páteře)
 • těžší zánětlivá a jiná akutní onemocnění kůže
 • vysoce zánětlivý revmatismus a jiné zánětlivé procesy těla
 • poranění a infekce pokožky
 • otoky, přecitlivělost na teplo

 

Přijďte si k nám  vyrobit  vůni pro Vaši duši -

 svůj osobní harmonizační parfém

s použitím kvalitních éterických olejů v alkoholovém základu.

 

Éterické oleje se získávají nejčastěji destilací vodní parou z různých částí rostlin, jsou tedy ryze čistou přírodní substancí. Někdy se jim také říká duše rostliny, její energetické podstata. Mají schopnost ovlivňovat tělesné funkce organizmu a působí též  na naši psychiku a emoce.

Jak vlastně působí tento parfém?

Éterické oleje jsou považovány za jakési bioregulátory. Člověk si vybírá regulátor, který právě v danou chvíli potřebuje - vyberete si silice, které Vám nejvíce voní a z nich sestavíme vonnou kompozici.

Při aplikaci se molekuly éterických látek budou odpařovat z pokožky a po dopadu na sliznici horních cest dýchacích začnou pomalu měnit Váš psychický stav. Působí různou mírou stimulačně, relaxačně, adaptogenně - stabilizují emoce a harmonizují psychiku tak, jak to potřebujete...

 

Pro míchání parfému je třeba dohodnout termín na tel. 728 899 108.

 


(vyplňte tento vzor formuláře a pošlete jej zpět pouze v případě, že chcete odstoupit od smlouvy)

 

Oznámení o odstoupení od smlouvy

Adresát
Hana Třetinová - Inspirace zdraví

Tichá 484

Postřelmov 789 69

e-mail: tretinovah@atlas.cz

 

 

Oznamuji, že tímto odstupuji od smlouvy o nákupu zboží zakoupeného v obchodě

www.inspiracezdravi.cz:

..................................................................................................................................................................

..................................................................................................................................................................

..................................................................................................................................................................

..................................................................................................................................................................


Datum objednání...........................................

Datum dodání...............................................

 

Jméno a příjmení spotřebitele...................................................................................................................

Adresa spotřebitele.....................................................................................................................................

 

Datum............................................................

 

Podpis spotřebitele..........................................

(pouze pokud je tento formulář zasílán v listinné podobě)

Cena dle množství, včetně flakonu:


10 ml ...........................  150,- Kč

20 ml  ..........................  250,- Kč

Ušní svíce


- jsou skvělým terapeutickým a relaxačním prostředkem.

Působí  pomocí "komínového efektu", kdy je kouř ze svíce vtažen do vnitřního ucha, uvolňují se případné usazeniny, dochází ke stimulaci tvorby ušního mazu.

- používání ušních svící pomáhá vyrovnávat tlaky v příušních dutinách, zmírňuje napětí v uchu i v hlavě.

- teplo ze svíčky prohřívá mikrosystém ušního boltce, působí  tím na reflexní zóny, je podporován i čisticí efekt lymfatického  systému ucha.

- příjemné praskaní a lupání v uchu spolu s teplem hořící svíce je skvělou relaxací

Kdy ušní svíce používáme?

Při nedoslýchavosti, hučení a tlacích v uších, opakujících se zánětech středního ucha, nespavosti,  bolesti hlavy, migrénách, únavě a stresu.

Ušní svíce, které nabízíme, jsou vyrobeny ručně z proužku čisté bavlny, včelího vosku a kurkumy. Včelí vosk zmírňuje zánět, prodlužuje čas hoření a zvyšuje účinnost svíce. Také kurkuma má protizánětlivé účinky.

 

Po ukončení aplikace je vhodné setrvat pár minut vleže a relaxovat.

 

Kdy se použití ušních svící nedoporučuje:

Ušní svíce se nepoužívají při  čerstvé perforaci bubínku a při alergii na obsažené látky /bavlna, včelí vosk, kurkuma, andělika lékařská/.

Při perforaci bubínku svíci lze aplikovat před nebo pod ucho.


Kokosová fantazie

 

je variací masáže ovocnými měšci. Patří mezi tradiční asijské relaxační a regenerační techniky.

 

Měšce se plní směsí strouhaného kokosu, ovoce a aromatického koření,

poté se nahřívají v olejové lázni a jemnými doteky je prováděna masáž celého těla.

 

Zážitek z masáže nahřátými měšci podtrhuje použití panenského kokosového oleje v BIO kvalitě,

jež spolu s příjemnou vůní propůjčuje této proceduře kouzlo exotiky.


Masáž měšci:

- fascinujícím způsobem aktivuje všechny buňky v těle a probouzí jeho smysly

- prohřívá tkáně, uvolňuje napětí, zatuhlé svaly a ulevuje bolestem kloubů

- pomáhá zvyšovat celkovou tělesnou i duševní kondici, odstraňuje únavu, pozitivně ovlivňuje psychiku člověka

- startuje samoléčebné a omlazující procesy v celém těle, dodává mu energii a vitalitu

 

 

Měšce jsou určeny k jednorázovému použití.

 

 

Kontraindikace masáží měšci:

- onkologická onemocnění

- akutní záněty, virózy, infekce, horečka

- onemocnění nebo poškození kůže, křečové žíly

- alergie na přidaná koření

- dekompenzovaná onemocnění kardiovaskulárního systému (hypertenze, onemocnění srdce, poruchy srážlivosti)

- první trimestr těhotenstvíTělové svíce


- představují  velmi účinnou přírodní metodu léčení. Tělové svíce mají podobný účinek  jako moxování  či baňkování.  Při hoření vzniká tzv. komínový efekt - podtlak  vytahuje z těla škodliviny, toxiny, bolest, záněty, podlitiny, kameny, cysty… do těla svíčky.

Dalším účinkem je i čištění a spalování problémů na úrovni aury. Prohoříváním aurou spaluje svíce nečistoty a bloky na různých úrovních.

Svíce jsou vyráběny ručně z proužku čisté bavlny, včelího vosku, kurkumy a anděliky lékařské. Včelí vosk zmírňuje zánět, prodlužuje čas hoření a zvyšuje účinnost svíce - natahuje do sebe škodliviny a těžké kovy. Svíce z včelího vosku příjemně voní, nekapou, při hoření nevznikají jedovaté zplodiny.

Také kurkuma má protizánětlivé účinky, energie anděliky významně přispívá k vytahování neduhů z těla.

Svíce mají tak  i účinek duchovního rázu – vytahují na povrch nepříjemné a negativní pocity, emoce a tím nám pomáhají  se čistit. Při aplikaci svící proto říkejte nahlas, co cítíte, klidně i plačte. Pojmenování pocitů dochází k čištění a v nás pak zůstane klid a pochopení.

 

Použití:

- očištění  organismu od toxinů, zmírnění  zánětů, otoků,  odstranění  hlenů, krevních podlitin, kamínků

- zmírnění bolesti, migrény, rýmy a negativních  emocí, zmenšení cyst, ošetření obličejových dutin, svíce pročišťují lymfatický systém..

Doporučuje se aplikovat na bolestivé místo nebo na akupunkturní či reflexní body. Svíce působí v okolí 5 cm – do stran i do hloubky.

Často je potřeba aplikaci svíce několikrát opakovat. Maximálně 5 svící za den, maximálně 3 svíce na jedno místo.

Nedoporučují se používat:

na otevřené rány, sliznice, v případě alergie na obsažené látky, v místě srdce/raději  napravo od hrudní kosti/, v místě třetího oka /raději na střed čela/, na vrcholku hlavy /raději na horní okraj čela/

Při hypertenzi nepřikládat na hlavu. Nepoužívat v průběhu menstruace.

 

Po aplikaci se doporučuje doplnit tekutiny (voda, bylinné čaje)

pro odplavení uvolněných toxických látek z těla.


Ceník:


Relaxace v rezonančním lůžku .......................................(45 minut)................. 380,- Kč

Relaxace v rezonančním lůžku  s následnou masáží zad a šíje........(95 minut)................. 680,- Kč

Vibrační harmonizace hudbou (lůžko + nástroje)......................(70 minut)................  590,- Kč

Vibrační harmonizace rozšířená ................................(90-120 minut).......... 750-1000,- Kč

Rezonanční lůžko Samadhi Bed

 

je vrcholným představitelem v této oblasti. Vy sami se stáváte součástí tohoto dokonalého a jedinečného "hudebního nástroje", který Vám může pomoci uvolnit mysl i všechna tělesná napětí.

Po rozeznění jeho dvou různě laděných dvaatřiceti strunných monochordů začnou Vašim tělem prostupovat vibrace, které pronikají do každé buňky. Zároveň vnímáte nádherný vyrovnaný plný zvuk, ve kterém se mísí hluboké basy a alikvotní tóny, jenž se dostávají mnohem hlouběji do Vašeho podvědomí, než jakékoliv mluvené či psané slovo. A je jen na vás, jak s tímto uvolněním naložíte - z hloubi Vašeho podvědomí se mohou vynořit myšlenky či zážitky, jejichž uvědomění a pojmenování Vám může pomoci v řešení nepříjemného problému, se kterým se potýkáte. Nebo můžete jen tak uvolněně relaxovat na vlnách vibrací a nechat se unášet tóny hudby do nekonečných dálav....

 


Relaxace v rezonančním lůžku je doplněna použitím dalších vibračních hudebních nástrojů (Rotující vlny, Tibetská mísa, Sundrum, zvonkohra Koshi, Dešťový sloup, Ocean drum, Sansula, Džembe..). Toto spojení přináší neobvyklý hudebně relaxační zážitek.

 


Manuání lymfodrenáž

                                                                              

 

je speciální masáž s použitím pomalých specifických hmatů k posílení a podpoře lymfatického systému. Dále působí také na nervový systém, příšně pruhované svalstvo a imunitní systém.

 

Lymfatický systém tvoří lymfatické cévy, uzliny a lymfatické orgány.  Odvádí přebytečnou tekutinu (lymfu) z mezibuněčného prostoru, odstraňuje cizorodé bílkoviny a jiné vysokomolekulární látky jako zplodiny látkové výměny, účastní se  imunologických reakcí.

 

Tkáňový mok vzniká z krevní plazmy, z části moku se tvoří lymfa, která má transportní, metabolické a obranné funkce. Mízní cévy začínají slepě v mezibuněčném  prostoru, spojují se v mízovody, jež ústí do žilního systému. Mízní uzliny jsou bariérou proti šíření infekce a nádorových buněk.

Proudění lymfy je zajišťováno podobně jako pohyb žilní krve – smršťováním svalstva je lymfa mízními cestami posunována směrem k srdci a při vdechu je nasávána do hrudníku. Mízní cévy jsou opatřeny chlopněmi, které brání zpětnému toku lymfy.

Pokud transportní a detoxikační funkce v těle není dostatečná, je náš organismus dlouhodobě zatížený, mohou vrnikat otoky , neodfiltrovaná tekutina z prostoru se po čase mění ve vazivo, což je již nevratný stav. Odtok mízy je možné podpořit polohováním a masážemi.

 

Indikace:

otoky (kromě otoků z ledvin. jater a srdce)

posílení imunitního systému, zlepšení krevního oběhu

detoxikace, regenerace organismu

celulitida, strie, akné, migréna

kosmetické ošetření pleti

 

Kontraindikace:

onkologická onemocnění

akutní virová a bakteriální onemocnění

osoby s implantáty (klouby, umělá chlopeň)

osoby na dialýze, dekompenzovaná hypertenze

užívání  imunosupresiv

ekzémy, křečové žíly – místně

 

Reakce po masáži:

zvýšené vylučování moči, hlavně v noci, pocit žízně, pocit hladu

snížení otoků na končetinách i trupu

pálení a svědění očí (příznak vysušování)

zvýšené vyprazdňování sliznic (rýma, střeva, močové cesty)

posun menstruačního cyklu, změny na kůži (změny napětí kůže)

nevolnost, zřídka zvracení

zklidnění, intenzivnější sny, vydatné zívání                                                                  

 

Doporučení po lymfodrenáži:

zvýšený pitný režim (nejlépe voda), vhodné začít již před masáží, po masáži nekonzumovat alkohol

Relaxace v rezonančním lůžku je doplněna použitím dalších vibračních hudebních nástrojů (Rotující vlny, Tibetská mísa, Sundrum, zvonkohra Koshi, Dešťový sloup, Ocean drum, Sansula, Džembe..). Toto spojení přináší neobvyklý hudebně relaxační zážitek.

Pokud se Vám nebude chtít hned po skončení relaxace odejít, máte možnost si vychutnat v naší malé čajovně čaj a nechat při něm "doznít" svoje uvolnění, popovídat si. Budeme se Vám věnovat podle Vaší potřeby.

VYROBTE SI DOMÁCÍ MĚSÍČKOVOU MAST

Měsíčkovou mast si jednoduše připravíte "povařením" měsíčkových květů v tuku Karité ve vodní lázni při 60°C po dobu 1 hodiny, přecedíme, skladujeme v chladu.

Květy je dobré nechat předem zavadnout, aby ztratily větší množství vody. Obecně platí, že čím více vody bylina obsahuje, tím déle ji sušíme, obvykle 3-5 dní.

Měsíček sbíráme od června do srpna, někdy i v září, nejlépe mezi 10-11 hodinou. Nejkvalitnější drogu získáme za suchého počasí, sbíráme-li květ i s kalichem ještě za rosy, může začít při sušení plesnivět. Doporučuje se sbírat raději jen okvětní lístky.


Měsíčková mast je vynikajícím prostředkem na léčbu a prevenci opruzenin, pro své protizánětlivé a hojivé účinky se s úspěchem používá na léčbu křečových žil, bércových vředů, špatně se hojicích ran, plísňových onemocnění, ekzémů a dalších kožních onemocnění, uklidňuje a hoji spáleniny a velmi dobře regeneruje jizvy.

PŘIPRAVTE SI DOMÁCÍ

- BYLINNÉ TINKTURY

se připravují nejčastěji macerací 50 - 60% lihem. 1 váhový díl byliny zalijeme 5 váhovými díly lihu - vše do tmavé nádoby a denně 7x protřepáváme.

Optimální doba macerace je 5 - 6 týdnů při pokojové teplotě, ve stínu. Poté extrakt přefitrujeme. Pro větší účinek je možné tinkturu nakapat do bylinného čaje.

Příprava bylinných tinktur je vedle přípravy klasických nálevů či odvarů dalším jednoduchým a především účinným tipem zpracování bylin. Řada účinných látek je totiž ve vodě nerozpustná, tudíž se při přípravě čajů uvolňují v menší míře, než do lihu.

 

- BYLINNÉ  OLEJE

Květy (měsíčku, třezalky..) necháme před vyluhováním asi 3 dny zavadnout, naložíme do panenského rostlinného oleje (olivového, mandlového nebo slunečnicového) nejlépe v bio kvalitě, do kterého jsme přidali 10% panenského oleje z rostlinných klíčků (přírodní zdroj vitamínu E). Nádobu s olejem zakryjeme prodyšným plátnem, aby mohla unikat voda z macerovaných rostlin, necháme 3 - 4 týdny na slunci. Denně promícháváme a pak scedíme přes síto.

Uchovávejte v chladu v tmavé skleněné nádobě, dobře uzavřete.

Krásné a pohodové vánoční svátky,

do nového roku hodně štěstí, zdraví a především lásky

- ať  světýlka našich srdcí prozáří svět navzdory tomu,

co se kolem nás děje...

Hana a Tomáš Třetinovi

Nenasycené esenciální mastné kyseliny - zdroj zdraví

Esenciální  mastné kyseliny

naše tělo nezbytně potřebuje ke svému zdravému fungování, a to od dětského věku až po léta seniorská.  Neumí si je vyrobit, musí je proto získávat potravou. V dnešní době rychlého občerstvení a z toho plynoucí nezdravé stravy jich ovšem nemáme dostatečný přísun. Jejich nedostatek pak má zásadní vliv na mnohé tělesné funkce a může se projevovat také na pokožce jako šupinatost, atopický ekzém či lupénka.

 

Velmi stručně řečeno, omega-3 mastné kyseliny působí v těle proti zánětům. To je důležité v případě některých alergických reakcí, včetně atopického ekzému. Užívání potravin s vysokým obsahem omega-3 je opravdu významné, avšak je potřeba je doplnit dalšími látkami, aby se vůbec v našem těle uplatnily.

 

Omega-3 mastné kyseliny musejí mít v těle svého „protihráče“, kterým jsou nenasycené mastné kyseliny omega-6. Ideálním přirozeným zdrojem těchto dvou  látek jsou rostlinné oleje, lisované za studena. Dobrým příkladem je olej rakytníkový, pupalkový, brutnákový, lněný, konopný, brusnicový, perilový, slunečnicový, sezamový, šípkový, mokřadkový a další.

 

Neméně důležité pro jejich využitelnost ovšem je, aby byly esenciální mastné kyseliny v našem organizmu ve vyváženém poměru. Ideální poměr pro zachování zdraví je 3 díly omega-6 na 1 díl omega-3. Proto nabízíme jako doplněk stravy Posilující směs rostlinných BIO olejů, kde je tento poměr respektován.

 

Vnitřní užívání rostlinných olejů lisovaných za studena dolňujeme semínky, například lněnými, slunečnicovými, dýňovými, makovými, konopnými či sezamovými, která obsahují organicky vázané minerální prvky. Tak zajistíme našemu organizmu přirozený zdroj zásadních výživných látek a snadným způsobem ovlivníme i stav naší pokožky.

MERIDIÁNOVÁ MASÁŽ (APM)

Meridiánová masáž (Akupunkt-masáž dle Willyho Penzela) má své kořeny v tradiční čínské medicíně.

Meridiány jsou energetické dráhy, které dohromady tvoří oběh, jímž  v těle proudí energie čchi. Jangová energie proudí do těla od slunce, protéká tělem od zdvižených rukou směrem k nohám jangovými  meridiány po zadní straně těla. Jinová energie vstupuje do těla zdola, ze země, protéká tělem od nohou vzhůru jinovými meridiány po přední straně těla. Energie proudící v drahách se stává součástí jednotlivých orgánů, vyživuje je, udržuje v činnosti a harmonii.

Pokud energie plynule protéká celým oběhem, považujeme tento stav za normální. Mnohdy však bývá tok energie nepravidelný, omezený. V některých místech může být energie nadbytek, jinde zase nedostatek, což se negativně promítá do celkového zdravotního stavu a pohody člověka.

Jemná celotělová masáž všech dvanácti párových a dvou nepárových drah zprůchodňuje celý oběh. Působí harmonizačně, podporuje samoléčitelské schopnosti těla.  Provádí se bříškem prstu nebo speciální tyčinkou.

Kontrandikace:

 • Nemoci v akutním stadiu
 • Těhotenství
 • Onkologická onemocnění
 • Dekompenzované stavy - nemoci srdce, astma, epilepsie, diabetes mellitus, RDS…

 

Energetická  reflexní masáž chodidel

Naše nohy patří k nejcitlivějším částem těla, nacházejí se na nich četná nervová zakončení, která jsou ve vztahu k jednotlivým vnitřním orgánům. Při postižení některého orgánu se na nohách objeví bolestivá ploška. A naopak vhodnou stimulací příslušných reflexních plošek je možné činnost jednotlivých orgánů podpořit, harmonizovat systémy v těle a také vyrovnat tělesnou energii...


Po reflexní masáži je nutné vypít větší množství vody a po zbytek dne raději odpočívat. Pomůžete tak svému tělu vyloučit uvolněné toxiny z těla ven.

CO JE PŘÍRODNÍ KOSMETIKA?

Přírodní kosmetika by měla obsahovat pouze nebo převážně přírodní ingredience, tedy takové, které pocházejí z rostlin nebo minerálů. Jednotlivé standardy přitom připouštějí různé procento zastoupení syntetických složek, obvykle od 0% do 30%.

Označení organická kosmetika nebo biokosmetika se většinou chápe ještě přísněji – složky by měly v maximálně možné míře pocházet z kontrolovaného ekologického zemědělství a nebo kontrolovaného sběru na přísně vybraných lokalitách, nesmí být testovány na zvířatech a obsahovat GMO. Používání ropných derivátů, syntetických barviv, parfémů a konzervantů je zakázáno.

PŘÍRODNÍ  AROMATERAPEUTICKÁ  KOSMETIKA

- díky obrovskému množství vůní přírody, které nám jsou příjemné, nám přináší kromě terapie i radost a pohlazení pro duši.

Zdravá duše nám vyhladí vrásky, omladí pleť, vyléčí ekzém a uzdraví celého člověka.

Éterické oleje jsou schopny pronikat hluboko do lidského organismu, příznivě ovlivňují celkový psychický stav člověka, který má pak zpětně vliv na zdravý vzhled naší pleti.

To je jednou z hlavních předností aromaterapeutické kosmetiky ve srovnání s kosmetikou klasickou.

KOSMETICKÉ PŘÍPRAVKY NOBILIS TILIA

- obsahují bioaktivní látky farmaceuticky významných rostlin. Většina surovin jsou rostlinné produkty - éterické oleje, panenské rostlinné oleje, olejové maceráty, lihové rostlinné extrakty, lecitin, vitamíny, chlorofyl, karoten... Pocházejí z ekologického zemědělství, případně ze sběru ve volné přírodě.

- konzervanty a syntetické součásti v některých výrobcích jsou voleny tak, aby co nejméně narušovaly vyváženou přírodní kompozici a zároveň zaručily dostatečnou trvanlivost - zhruba jeden rok.

- neobsahují parafin, vazelínu, ropné produkty, silikony a barvicí látky ani geneticky modifikované suroviny

- nejsou testovány na zvířatech

- český výrobce

 

SKLADOVACÍ PODMÍNKY: chraňte před slunečním zářením, povětrnostními vlivy, skladujte při teplotě 5-22°C.

 

OZNAČENÍ VÝROBKŮ:


- Certifikovaná přírodní kosmetika- jasně definuje suroviny, které tato kosmetika může nebo nesmí obsahovat a limituje je pouze na přírodní a z přírody pocházející zdroje

- Certifikovaná přírodní kosmetika ze surovin z ekologického zemědělství -má standardy CPK, musí obsahovat i biosuroviny

 

ROZLIŠENÍ VÝROBKŮ PODLE OBSAHU SYNTETICKÝCH LÁTEK A KONZERVANTŮ:


-  výrobek je složen z čistých přírodních látek, neobsahuje synteticky upravené látky ani konzervant

-   výrobek obsahuje podíl syntetických látek nebo konzervant

-  výrobek obsahuje částečný podíl synteticky upravených látek a konzervant

 

VŠÍMEJTE SI VÍCE SLOŽENÍ KOSMETICKÝCH PRODUKTŮ, KTERÉ POUŽÍVÁTE.

 

PRO  VAŠI  LEPŠÍ  ORIENTACI  V  ÚDAJÍCH  O  SLOŽENÍ KOSMETIKY,

JEŽ UVÁDÍ  VÝROBCE:

Názvosloví INCI (dále jen INCI) jsou povinni uvádět na kosmetických výrobcích všichni výrobci. Najdete ho vždy za slovy „Ingredients (INCI):“ nebo jen „Ingredients:“. Je sestaveno tak, aby název v INCI jednoznačně určil složku kosmetického výrobku. Názvy nejsou řazeny náhodně. Složky jsou řazeny sestupně od složky s největším zastoupením, přičemž složky které mají zastoupení pod 1% se mohou řadit libovolně.

Příklad:  Ingredients(INCI): Aqua, Panthenol, Polysorbate 80, Calendula Officinalis Flower Extract, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Sodium Benzoate.

Mnoho výrobců využívá právě možnosti řadit suroviny pod 1% jakkoli k vyvolání zdání většího obsahu účinných látek než ve skutečnosti. Když se zadíváme na shora uvedené složení v INCI, mohlo by se zdát, že obsahuje mnoho měsíčkového extraktu (Calendula Officinalis), leč zdání klame. Jestliže je extraktu pod 1%, může být třeba složky Sodium Benzoate (benzoan sodný, konzervant) 0,9 % a měsíčkového extraktu 0,01 % a přesto se může řadit před Sodium Benzoate. To pak vyvolá pocit většího obsahu extraktu než konzervantu.

V kosmetice se používá celá řada různých chemických sloučenin, ať už přírodních nebo syntetických, jejichž INCI se odvíjí od jejich chemického složení. Na etiketě pak můžete číst např.: Steareth-21, PEG-100 Stearate nebo Sodium Stearyl Lactylate. Co si představit pod takovým názvem je pro uživatele velmi těžké.

 

Existuje však několik pravidel, jak rozeznat alespoň o jaký druh látky se jedná a podle toho pak usuzovat na původ surovin a jejich přírodnost:

 

1) Předpona PEG- nebo koncovka –eth : PEG deriváty. Sloučeniny PolyEthylenGlykolu. Většinou syntetické emulgátory a stabilizátory. Příklad: PEG-100 Stearate, Steareth-21, Sodium Laureth Sulphate.

PEG deriváty se v kosmetice používají velmi hojně. Jsou však v přírodě těžko rozložitelné a dodnes nejsou prokazatelné studie, co se s nimi v našem těle vlastně děje. Navíc se při jejich výrobě používají velmi jedovaté látky, které škodí životnímu prostředí.

 

2) Koncovka –icone, nebo –icon: deriváty silikonu. Syntetické silikonové oleje nebo silikonové emulgátory. Příklad: Dimethicone, Dimethicone Copolyol

Silikonové oleje jsou oproti rostlinným nekonečně stabilní. Mají dobrou roztíratelnost a na pokožce zanechávají hebký pocit. Jsou však v přírodě nerozložitelné a postupně zanášejí pokožku, která se tak stává citlivou a suchou, stejně tak i vlasovou pokožku - vlasy se postupně začínají lámat či dokonce i padat.

Více o silikonech

 

3) Přítomnost minerálních olejů - Paraffinum Liguidum, Mineral Oil

Nevstřebávají se, ucpávají kožní póry, pokožka nedýchá. Narušují látkovou výměnu pleti, omezují její vlastní schopnost promašťovat se, neobsahují žádné množství vitamínů a minerálů.

Vyrábí se z ropy frakční destilací. Je to bezbarvá olejovitá kapalina bez zápachu a bez chuti. Hlavní výhodou parafínového oleje je jeho naprostá stálost, snadná zapracovatelnost do receptury a velmi nízká cena. Snadno vytváří krémy a mléka. Na pokožce vytváří pocit hebkosti bez zbytkové mastnoty. Nejsou na něj žádné alergie a nemá téměř žádný sensibilizační potenciál. Na pokožce vydrží velmi dlouho, protože není vstřebatelný. Pro pokožku ovšem neobsahuje žádné výživné látky.

Jelikož je pokožka po použití parafínového oleje stále promaštěná, přestává se vytvářet přirozený kožní maz. Pokožka se tak stává doslova závislá na parafínovém oleji a při jeho nedostatku je suchá a citlivá. Tato skutečnost je zvláště alarmující při použití do dětské kosmetiky, kdy se dětská pokožka teprve adaptuje. V přírodě je pak parafínový olej ekvivalentem umělé hmoty, jeho rozklad se počítá v řádech tisíců let.

 

4) Syntetické konzervanty - Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, syntetické vonné látky a barviva.

Mohou být příčinou alergií nebo mohou již existující alergické potíže zhoršit. Používají se velmi často, tím pádem expozice obyvatelstva je mnohem větší a pravděpodobnost výskytu alergické reakce se dramaticky zvyšuje.

Konzervačním látkám v kosmetice, stejně jako v potravinách, bychom měli věnovat pozornost. Čím delší je doba spotřeby kosmetického výrobku, tím silnější musí být konzervační systém. Jednotlivé kosmetické konzervanty se od sebe liší zejména mírou rizika alergizace.

 

Nepoužijeme-li v receptuře konzervant, nebo alespoň antimikrobiální látky, podléhá taková kosmetika rychle bakteriím, kvasinkám, plísním nebo houbám a je třeba ji uchovávat v naprosté sterilitě, tmě a hlavně v chladu. Při optimálních podmínkách může kosmetika bez konzervantů vydržet i několik měsíců.
Výjimku tvoří olejová kosmetika, tedy bezvodá, kde konzervant není zapotřebí, zato však jsou třeba antioxidanty, kterých má příroda naštěstí velikou zásobu (karotenoidy, tokoferoly, polyfenolycké látky a podobně).

A tak výrobky, které obsahují vodu, se bez konzervačního systému neobejdou. Konzervanty ve výrobcích české společnosti Nobilis Tilia jsou vybírány tak, aby měly co nejmenší senzitivizující potenciál a co možná největší účinnost. Nejběžněji používaný konzervant je směsí aktivních látek. Jsou to benzoová kyselina, fenoxyethanol, dehydroacetová kyselina, ethyhexylglycerin a polyaminopropyl biguanid. Benzoová kyselina je běžný konzervant jak v kosmetice, tak v potravinářství. Její senzitivizující potenciál je velmi nízký stejně jako její toxicita. Dehydroacetová kyselina je méně běžný konzervant, mající velmi nízkou toxicitu a senzitivizující potenciál. Fenoxyethanol (nebo také růžový éter či monofenylglykoléter) se v lidském organizmu rychle odbourává a v kosmetice zesiluje účinek obou látek tím, že zvyšuje propustnost buněčných membrán. Používaná koncentrace ve výrobcích se pohybuje v rozmezí od 0,2 do 0,4 % , zatímco záruční doba je 12 měsíců.


Do certifikovaných přírodních a bio výrobků (CPK a CPK BIO), které obsahují vodu však výše uvedený konzervant dle standardů použít nelze. Pro certifikované výrobky se používá například směs benzoanu sodného, sorbanu draselného a kyseliny mléčné. Sorban a benzoan jsou běžnými potravinářskými konzervanty a jejich celková koncentrace ve výrobku nepřekračuje 0,5 %. Kyselina mléčná se používá k dosažení optimálního pH pro konzervant a také pro její příznivý vliv na lidskou pokožku.


Novým trendem v konzervování přírodní kosmetiky je používání tzv. multifunkčních látek, které v přípravku hrají více rolí zároveň. V poslední době se tak můžeme setkat s výrobky, které jsou konzervované kombinací speciálních emulgátorů (monoacyl glycerolů s krátkým řetězcem, MAG) a látek zvyšujících propustnost buněčných membrán, což jsou nejrůznější estery glykolu a glycerolu.

Jedinými přírodními konzervanty, povolenými v Certifikované přírodní kosmetice a Certifikované BIO kosmetice jsou:

- Sodium Benzoate, Benzoic Acid: benzoan sodný, kyselina benzoová jsou potravinářské konzervanty, v přírodě se vyskytuje např. v benzoové pryskyřici (Styrax Benzoin).
- Potassium Sorbate: sorban draselný je potravinářský konzervant, v přírodě se vykytuje např. v  nezralém ovoci.
- Salicylic Acid,  Sodium Salicylate: kyselina salicylová, salicylát sodný, v přírodě se vykytuje např. ve vrbové kůře (Salix Alba).
- Phenethyalcohol: fenylethylalkohol je vonná látka s konzervačními účinky, v přírodě se vykytuje např. v růžové silici.
- Alkohol: alkohol, líh, konzervuje až od 20% obsahu, v přírodě je všeobecně rozšířen např. ve zkvašeném ovoci.

 

5) Sytetické tenzidy - SLES, SLS

více o tenzidech

Breussova masáž

- jedná se o jemnou energetickou masáž páteře, která pomáhá uvolnit napětí svalů v této oblasti. Doplňuje ošetření Dornovou metodou - je účinnou přípravou před napravováním páteře, často jsou při ní bezbolestně uvedeny do správné polohy posunuté bederní a hrudní obratle. Je však také velmi příjemnou samostatnou relaxační procedurou.

- podporuje regeneraci meziobratlových plotének. Třezalkový olej aplikovaný na oblast páteře se vstřebá do meziobratlových plotének, které nabobtnají. Touto cestou lze docílit značné úlevy od bolesti.

- ošetřuje meridián močového mechýře, uvolňuje blokády a emocionální napětí

 

Relaxační účinek ještě více prohlubuje krátké použití nahřátých lávových kamenů ke konci procedury.

MASÁŽ ŠÍJE

- zmírňuje problémy v oblasti krční páteře

- uvolňuje napětí šíjových a ramenních svalů

- pomáhá při bolestech hlavy

 

Klasickou techniku masáže příjemně a především účelně doplňují prvky shiatsu a manupresura.

MASÁŽ VLASOVÉ ČÁSTI HLAVY

- působí především relaxačně

- uvolňuje napětí svalů hlavy

- pomáhá při bolestech hlavy a migréně

Je prováděna bez oleje. Jemné pohyby prstů přinášejí úlevu i pocit zklidnění..

MASÁŽ DOLNÍCH KONČETIN

- podporuje cirkulaci krve a lymfy

- působí proti celulitidě a retenci tekutin

- je prevencí proti vzniku varixů, uvolňuje křeče v lýtkách a napětí v oblasti hyždí a celé dolní končetině

- uvolňuje kloubní struktury, zlepšuje pohyblivost kloubů

 

Dopřejte občas "odlehčení" svým nohám a vyšlápněte si vstříc lepším dnům...

MASÁŽ HORNÍCH KONČETIN

- pomáhá při otocích

- uvolňuje kloubní struktury

- působí příznivě na dýchání a srdce

- podporuje otevřenost, uvolňuje napětí a potlačované emoce

 

V držení rukou a paží se odráží náš skutečný vnitřní výraz.

Je-li jim věnována laskavá péče, je možno takto pomoci masírovanému člověku více se otevřít

- dotyčný pak lépe může vyjádřit skryté či nevyslovené pocity.

Práva z vadného plnění

§ 2106

(1) Je-li vadné plnění podstatným porušením smlouvy, má kupující právo

 • a) na odstranění vady dodáním nové věci bez vady nebo dodáním chybějící věci,
 • b) na odstranění vady opravou věci,
 • c) na přiměřenou slevu z kupní ceny, nebo
 • d) odstoupit od smlouvy.

(2) Kupující sdělí prodávajícímu, jaké právo si zvolil, při oznámení vady, nebo bez zbytečného odkladu po oznámení vady. Provedenou volbu nemůže kupující změnit bez souhlasu prodávajícího; to neplatí, žádal-li kupující opravu vady, která se ukáže jako neopravitelná. Neodstraní-li prodávající vady v přiměřené lhůtě či oznámí-li kupujícímu, že vady neodstraní, může kupující požadovat místo odstranění vady přiměřenou slevu z kupní ceny, nebo může od smlouvy odstoupit.
(3) Nezvolí-li kupující své právo včas, má práva podle §2107.

§ 2107

(1) Je-li vadné plnění nepodstatným porušením smlouvy, má kupující právo na odstranění vady, anebo na přiměřenou slevu z kupní ceny.
(2) Dokud kupující neuplatní právo na slevu z kupní ceny nebo neodstoupí od smlouvy, může prodávající dodat to, co chybí, nebo odstranit právní vadu. Jiné vady může prodávající odstranit podle své volby opravou věci nebo dodáním nové věci; volba nesmí kupujícímu způsobit nepřiměřené náklady.
(3) Neodstraní-li prodávající vadu věci včas nebo vadu věci odmítne odstranit, může kupující požadovat slevu z kupní ceny, anebo může od smlouvy odstoupit. Provedenou volbu nemůže kupující změnit bez souhlasu prodávajícího.

§ 2108

Do odstranění vady nemusí kupující platit část kupní ceny odhadem přiměřeně odpovídající jeho právu na slevu.

§ 2109

Při dodání nové věci vrátí kupující prodávajícímu na jeho náklady věc původně dodanou.

§ 2110

Kupující nemůže odstoupit od smlouvy, ani požadovat dodání nové věci, nemůže-li věc vrátit v tom stavu, v jakém ji obdržel. To neplatí,

 • a) došlo-li ke změně stavu v důsledku prohlídky za účelem zjištění vady věci,
 • b) použil-li kupující věc ještě před objevením vady,
 • c) nezpůsobil-li kupující nemožnost vrácení věci v nezměněném stavu jednáním anebo opomenutím, nebo
 • d) prodal-li kupující věc ještě před objevením vady, spotřeboval-li ji, anebo pozměnil-li věc při obvyklém použití; stalo-li se tak jen zčásti, vrátí kupující prodávajícímu, co ještě vrátit může, a dá prodávajícímu náhradu do výše, v níž měl z použití věci prospěch.
§ 2111

Neoznámil-li kupující vadu věci včas, pozbývá právo odstoupit od smlouvy.

§ 2112

(1) Neoznámil-li kupující vadu bez zbytečného odkladu poté, co ji mohl při včasné prohlídce a dostatečné péči zjistit, soud mu právo z vadného plnění nepřizná. Jedná-li se o skrytou vadu, platí totéž, nebyla-li vada oznámena bez zbytečného odkladu poté, co ji kupující mohl při dostatečné péči zjistit, nejpozději však do dvou let po odevzdání věci.
(2) K účinkům podle odstavce 1 soud přihlédne jen k námitce prodávajícího, že vada nebyla včas oznámena. Prodávající však nemá právo na námitku, je-li vada důsledkem skutečnosti, o které prodávající v době odevzdání věci věděl nebo musel vědět.

Záruka za jakost

§ 2113

Zárukou za jakost se prodávající zavazuje, že věc bude po určitou dobu způsobilá k použití pro obvyklý účel nebo že si zachová obvyklé vlastnosti. Tyto účinky má i uvedení záruční doby nebo doby použitelnosti věci na obalu nebo v reklamě. Záruka může být poskytnuta i na jednotlivou součást věci.

§ 2114

Určují-li smlouva a prohlášení o záruce různé záruční doby, platí doba z nich nejdelší. Ujednají-li však strany jinou záruční dobu, než jaká je vyznačena na obalu jako doba použitelnosti, má přednost ujednání stran.

§ 2115

Záruční doba běží od odevzdání věci kupujícímu; byla-li věc podle smlouvy odeslána, běží od dojití věci do místa určení. Má-li koupenou věc uvést do provozu někdo jiný než prodávající, běží záruční doba až ode dne uvedení věci do provozu, pokud kupující objednal uvedení do provozu nejpozději do tří týdnů od převzetí věci a řádně a včas poskytl k provedení služby potřebnou součinnost.

§ 2116

Kupující nemá právo ze záruky, způsobila-li vadu po přechodu nebezpečí škody na věci na kupujícího vnější událost. To neplatí, způsobil-li vadu prodávající.

§ 2117

Pro oznámení vady, na kterou se vztahuje záruka, a pro uplatnění práva z vadného plnění platí obdobně ustanovení §2172 a 2173.

Práva z vadného plnění

§ 2165

(1) Kupující je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí.
(2) Je-li na prodávané věci, na jejím obalu, v návodu připojenému k věci nebo v reklamě v souladu s jinými právními předpisy uvedena doba, po kterou lze věc použít, použijí se ustanovení o záruce za jakost.

§ 2166

(1) Požádá-li o to kupující, potvrdí mu prodávající v písemné formě, v jakém rozsahu a po jakou dobu trvají jeho povinnosti v případě vadného plnění. Prodávající má povinnosti z vadného plnění nejméně v takovém rozsahu, v jakém trvají povinnosti z vadného plnění výrobce. V potvrzení uvede i své jméno, sídlo a identifikující údaj, popřípadě i další údaje potřebné ke zjištění jeho totožnosti.
(2) Je-li to potřebné, vysvětlí prodávající v potvrzení srozumitelným způsobem obsah, rozsah, podmínky a dobu trvání své odpovědnosti i způsob, jakým lze uplatnit práva z ní plynoucí. V potvrzení prodávající zároveň uvede, že další práva kupujícího, která se ke koupi věci vážou, nejsou dotčena. Nesplnění těchto povinností není na újmu platnosti potvrzení.
(3) Nebrání-li tomu povaha věci, lze potvrzení podle odstavce 1 nahradit dokladem o zakoupení věci obsahujícím uvedené údaje.

§ 2167

Ustanovení §2165 se nepoužije

 • a) u věci prodávané za nižší cenu na vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána,
 • b) na opotřebení věci způsobené jejím obvyklým užíváním,
 • c) u použité věci na vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou věc měla při převzetí kupujícím, nebo
 • d) vyplývá-li to z povahy věci.
§ 2168

Ujednají-li prodávající a kupující zkrácení doby pro uplatnění práv z vadného plnění, nepřihlíží se k takovému ujednání. To neplatí, pokud strany zkrátily tuto dobu na polovinu zákonné doby při koupi již
použitého spotřebního zboží; ujednaly-li si zkrácení větší, platí za ujednanou polovina zákonné doby.

§ 2169

(1) Nemá-li věc vlastnosti stanovené v §2161, může kupující požadovat i dodání nové věci bez vad, pokud to není vzhledem k povaze vady nepřiměřené, ale pokud se vada týká pouze součásti věci, může kupující požadovat jen výměnu součásti; není-li to možné, může odstoupit od smlouvy. Je-li to však vzhledem k povaze vady neúměrné, zejména lze-li vadu odstranit bez zbytečného odkladu, má kupující právo na bezplatné odstranění vady.
(2) Právo na dodání nové věci, nebo výměnu součásti má kupující i v případě odstranitelné vady, pokud nemůže věc řádně užívat pro opakovaný výskyt vady po opravě nebo pro větší počet vad. V takovém případě má kupující i právo od smlouvy odstoupit.
(3) Neodstoupí-li kupující od smlouvy nebo neuplatní-li právo na dodání nové věci bez vad, na výměnu její součásti nebo na opravu věci, může požadovat přiměřenou slevu. Kupující má právo na přiměřenou slevu i v případě, že mu prodávající nemůže dodat novou věc bez vad, vyměnit její součást nebo věc opravit, jakož i v případě, že prodávající nezjedná nápravu v přiměřené době nebo že by zjednání nápravy spotřebiteli působilo značné obtíže.

§ 2170

Právo z vadného plnění kupujícímu nenáleží, pokud kupující před převzetím věci věděl, že věc má vadu, anebo pokud kupující vadu sám způsobil.

§ 2171

Má-li věc vadu, z níž je prodávající zavázán, a jedná-li se o věc prodávanou za nižší cenu nebo o věc použitou, má kupující místo práva na výměnu věci právo na přiměřenou slevu. Práva z vady se uplatňují u prodávajícího, u kterého věc byla koupena. Je-li však v potvrzení podle §2166 uvedena jiná osoba určená k opravě, která je v místě prodávajícího nebo v místě pro kupujícího bližším,
uplatní kupující právo na opravu u toho, kdo je určen k provedení opravy. Osoba takto určená k opravě provede opravu ve lhůtě dohodnuté mezi prodávajícím a kupujícím při koupi věci.

§ 2173

Práva z vady se uplatňují u prodávajícího, u kterého byla věc koupena. Je-li však v potvrzení dle § 2166 uvedena jiná osoba určená k opravě, která je v místě prodávajícího nebo v místě pro kupujícího bližším, uplatní kupující právo na opravu u toho, kdo je určen k provedení opravy. Osoba takto určená k opravě provede opravu ve lhůtě dohodnuté mezi prodávající a kupujícím při koupi věci.

§ 2173

Uplatní-li kupující právo z vadného plnění, potvrdí mu druhá strana v písemné formě, kdy právo uplatnil, jakož i provedení opravy a dobu jejího trvání.

§ 2174

Ujednají-li strany ještě předtím, než kupující může uplatnit právo z vady věci, že se jeho práva omezí nebo že zanikají, nepřihlíží se k tomu.

DOBA TRVANLIVOSTI (EXSPIRACE)  VÝROBKŮ  NOBILIS  TILIA

je 12 měsíců, výjimku tvoří tyto výrobky:6 měsíční exspirace:
Bylinné gely:
N0005 Šalvějový gel
N0006 Tymiánový gel
N0009 Levandulový gel
N0011 Měsíčkový gel
N0205 Gel na rozšířené cévky Arteris
N0202 Gel na oční vrásky Ria
N0203 Gel na oční vrásky Ria N
N0230 Oční gel Euphrasia
N1118 Antimykotický gel Mykosan
Obličejové masky:
N0602 Regenerační maska z mořských řas
N0603 Obličejová maska s bahnem z Mrtvého moře
N0604 Lecitinová maska zklidňující
N0606 Obličejová mjaska Arteris na rozšířené cévky.

6 - 9 měsíční exspirace:
Rostlinné oleje:
R0001 Avokádový
R1059 Brusnicový
R1076 Brutnákový BIO
R1077 Černý kmín BIO
R0002 Dýňový BIO
R1058 Hořčičný
R1060 Kokosový BIO
R1062 Konopný
R1086 Konopný BIO
R0007 Kukuřičné klíčky
R1071 Lískový BIO
R1078 Makadamiový BIO
R1053 Makový
R0005 Mandlový
R1072 Olivový BIO
R1087 Palmový Carotino
R0008 Pšeničné klíčky
R1073 Pupalkový BIO
R1085 Rakytníkový BIO
R1074 Sezamový BIO
R1075 Slunečnicový BIO
R0021 Sojový BIO

9 měsíční exspirace:
N0618 Tělový zábal detoxikační
N0619 Tělový zábal výživný.

12 - 36 měsíční exspirace:
Éterické oleje.

MjY3YjVjN