K ZAMYŠLENÍ / Praktika Lotosového květu

CESTA  K  SOBĚ = CESTA  K  HARMONII  A  SPOKOJENOSTI.

JEDNOU  Z  TĚCHTO  CEST  JE  I  PRASTARÁ  DUCHOVNÍ  PRAKTIKA  LOTOSOVÝ KVĚT.

 

Jedná se o práci s našimi myšlenkami. "Ruku na srdce" - umíme ještě myslet pozitivně? Neustále se něčeho bojíme, představujeme si konfliktní situace, zabýváme se nemocemi, materiálními problémy, sledujeme nepříznivé zprávy...  Negativní způsob myšlení nás sráží na naší cestě zpět.

Naučit se způsob myšlení změnit nám může pomoci právě výše zmíněná praktika:

Představme si, že do svého nitra, do oblasti solárního plexu (mezi hrudní kostí a pupkem), zasadíme semínko lotosového květu. Díky síle lásky začne semínko klíčit. Důležitá je představa tepla v oblasti sluneční pleteně posilovaná dobrými myšlenkami, pocity přitom neudržujeme pouhým rozumem, ale na úrovni podvědomí, což vede k probuzení duše. Čím více lásky rostlině budeme dávat, tím více se budeme probouzet a tím více se budeme stávat sami sebou, takovými, jakými skutečně jsme uvnitř.

Kontrolujeme-li růst květiny, vytváříme pozitivní myšlenky a zbavujeme se myšlenek negativních. Je třeba si pozitivní myšlenky udržovat co nejčastěji, semínko Lásky v naší představě pak vyklíčí, vyroste a vykvete. Rychlost růstu se odvíjí od každého člověka - může trvat dny, měsíce, roky nebo jen pár okamžiků.

Tím, že si vědomě rostlinku "pěstujeme", živíme ji vnitřně svou silou Lásky, udržujeme své podvědomí pozitivně naladěné. Velikost květu závisí na tom, kolik lásky cítíme ke svému okolí, všem lidem a celému světu. Pokud nás ovládne hněv, rostlina zeslábne.

Květ vytrvale "vyživovaný" pozitivní energií v nás začne vibrovat, což se projevuje pocitem tepla v oblasti solárního plexu - to je místo, kde sídlí naše duše. Ať jsem kdekoliv a děláme cokoliv, měli bychom vždy toto teplo cítit, prohřívá nejen naše tělo, ale i duši.

Jak květ sílí a roste, obepíná postupně naše tělo svými okvětními lístky, můžeme potom cítit květiny dvě - jednu uvnitř sebe a druhou, která tvoří naši "skořápku", jež vyzařuje vibrace Lásky k celému světu a současně nás chrání před okolím. To vyvolává zákon příčiny a následku - člověk vyzařuje pozitivní energii, naučí se mít pod kontrolou své myšlenky, soustředí se pouze na pozitivní věci, což znamená, že nikomu nemůže přát nic zlého ani nikomu neubližuje. Pokud se objeví špatná myšlenka, je třeba soustředit se na květinu, začít jí předávat svoji Lásku a vědomě tak zapomeneme na vše špatné. Je to cvičení na celý život.

Čím více Lásky květině dáváme, tím více lásky a pozitivní energie sama vyzařuje, což vede k tomu, že i ostatní nás začnou vnímat s láskou = naladíme se na frekvenci dobra. Co si pod tím představit? Úspěch, štěstí, zdraví a víc už nepotřebujeme. Máme stále dobrou náladu, zlepšuje se náš zdravotní stav, daří se nám - umíme se vypořádat se vším, co k nám přichází, nikdo se s námi nehádá, všude jsme vítaní. Probouzí se v nás nový pohled na život, který nám pomáhá činit v dané situaci ta správná rozhodnutí.

Po čase můžeme vidět všechny tyto pozitivní vibrace v podobě slabého světelného záření kolem těla. Vzduch se stává jakoby lehčí, průzračnější, barvy mají intenzivnjší tóny. I ostatní si začnou všímat těchto změn - člověk září. Je to záření vlnového pole, které vytváří láska samotného člověka. Je skvělé, že takto pozitivně působíme i na ostatní. Lidé se v naší společnosti cítí dobře, otevírají nám své srdce i duši, lidé vnímají lásku.

 

Život je příliš krátký na to, abychom jej pouze přežívali. Stojí za to na sobě pracovat, prožít jej v harmonii a spokojenosti a svým přístupem pozitivně ovlivňovat a motivovat své okolí...

 

(čerpáno z knihy A. Novych - Sensei ze Šambaly)


Y2Q5ODkyZj