COŽ TAKHLE VYZKOUŠET... / Oleje pro patrnerskou masáž

Pro příjemné partnerské masáže mohou páry využít účinků přírodních afrodiziak. Éterické oleje jsou v tomto směru účinnými pomocníky, leč oleje s údajně afrodiziakálními účinky je třeba volit uvážlivě. V literatuře najdete nejčastěji doporučení na oleje ylang-ylangu, jasmínu či santalu. Ty budou fungovat dobře pro ženy (či muže – platí i nadále), které trpí nervovým napětím, stresem a potřebují zklidnění. Z našich olejů pro ně můžeme doporučit tělový a masážní olej Radost ze života, jehož základem je právě jasmínový olej.

Ovšem pro ženy oslabené, zimomřivé a unavené budou výše zmíněné éterické oleje fungovat právě opačně – pošlou je do sladkého spánku. Tyto ženy potřebují naopak oleje, které probudí jejich energii, povzbudí je a dodají jim chuť k aktivitě – jako například tělový a masážní olej Příliv energie. V něm se kombinují povzbuzující účinky rozmarýnu s tonizačním působením skořice a tymiánu.

Ženy, které jsou zimomřivé a mají sklon k depresi, povzbudí tělový a masážní olej Druhý dech, založený na jehličnanech a eukalyptech.

Ženám podrážděným, výbušným a nespokojeným pomůže naopak tělový a masážní olej Dotek jara. Ten obsahuje zejména uvolňující sladké citrusy a harmonizační růžové dřevo.

Ženám, které celý den pečují nebo mají plnou hlavu pracovních starostí, od kterých se těžko odpoutávají, ulehčí a navodí příjemnou atmosféru tělový a masážní olej Tantra nebo Zklidnění. Tyto oleje jsou založené na sladkých zklidňujících tónech ylang-ylangu, levandule, benzoe či mimózy.

Někdy je třeba vnést do vztahu jen trochu radosti a hravosti, kterou přináší kromě Doteku jara také tělový a masážní olej Uvolnění, jehož základ tvoří gránium a pomeranč.

V každém případě by vám měly vybrané oleje vonět a být vám příjemné. Vždyť to je sama podstata aromaterapie. V širokém spektru jednotlivých éterických olejů si můžete vybrat přesně ty, které jsou vám po chuti (a po čichu). Váš nos je váš nejlepší průvodce. Smícháním s tělovým a masážním olejem Neutrálním můžete vytvářet osobité a tajemně vonící kompozice.

Možností je nepřeberně.

 

Jasmín: smyslnost a tvořivost - uvolňuje strach, napětí, neklid a úzkost, povznáší ducha, podporuje sexuální touhu, je jedním z nejlepších antidepresivních olejů.

 

Pomeranč a sladké citrusy: radost a harmonie -jeden z nejúčinnějších olejů na uklidnění a stabilizaci srdce, uvolňuje duševní a emocionální napětí, nervové deprese a stavy úzkosti.

 

Benzoe: podle tradiční čínské medicíny harmonizuje činnost Sleziny, čímž zklidňuje nervovou soustavu, pomáhá při nespavosti, podráždění, přílišném přemýšlení a starostech tím, že pročišťuje a ukotvuje mysl, vytváří vnitřní prostor a dodává klid.

 

Geranium: vhodné pro workoholiky a ty, kteří mají problém otevřít se svým emocím, zklidňuje při stresu a přepracovanosti, uvolňuje chronickou úzkost, frustraci a podráždění, posiluje při nervovém vyčerpání v důsledku stresu a přepracovanosti

 

Rozmarýn: všestranný olej pro povzbuzení organizmu, pomáhá rozproudit energii a krevní oběh, prohřívá a zvyšuje krevní tlak, zlepšuje koncentraci, účinný při melancholii, únavě a nervovém

vyčerpání

 

Tymián, skořice: účinná tonika – posilující oleje při slabosti a únavě, vyčerpání, posilují srdce a krevní oběh, rozptylují melancholii

 

Jehličnany a eukalypty: posilují při únavě, povzbuzují, dodávají opimismus, pomáhají „rozdýchat“ každodenní stresy, dávají pocit pevného zakořenění a posilují psychiku

 

Levandule: všestranný zklidňující olej, snižuje krevní tlak, pomáhá při bolestech, srdečních a emočních obtížích od arytmie až po deprese, hysterii, či nespavost, pomáhá těm, kteří jsou emočně labilní a mají sklon k přecitlivělosti

 

Ylang-ylang: výrazně uklidňuje nervy, povznáší ducha, harmonizuje srdce a emoce (neklid, nespavost, noční pocení, palpitace, tachykardie, arytmie, vysoký tlak), působí afrodiziakálně, má omlazující účinky na pokožku


(čerpáno z materiálů Nobilis Tilia)


ZTE5NWMwM